Piłkarska Reprezentacja Polski wraca na Śląski

Piłkarska Reprezentacja Polski wraca na Śląski

20 grudnia 2017 Wyłączone przez redakcja

Piłkarska Reprezentacja Polski wraca na Śląski. Rywalem kadry w jednym z ostatnich meczów przed mistrzostwami świata w Rosji będzie Korea Południowa Spotkanie zostanie rozegrane 27 marca 2018 roku o godzinie 20:45.

„Powrót piłkarskiej reprezentacji Polski na Stadion Śląski od początku był naszym priorytetem.

Piłkarska Reprezentacja Polski wraca na Śląski.Legenda obiektu, na którym reprezentacja rozgrywała swoje największe mecze, tysiące wiernych fanów i niepowtarzalny klimat tych spotkań, od początku były ogromnym atutem obiektu. Teraz możemy pochwalić się także nowoczesną infrastrukturą i możliwościami, które sprawiają, że

Stadion Śląski jest jednym z najnowocześniejszych piłkarskich obiektów w Europie”

– podkreśla marszałek województwa śląskiego Wojciech Saługa.

Piłkarska Reprezentacja Polski wraca na Śląski.Pierwszym rywalem reprezentacji na zmodernizowanym Stadionie Śląskim w Chorzowie będzie Korea Południowa, uczestnik zbliżających się mistrzostw świata w Rosji.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasza drużyna narodowa ponownie będzie miała możliwość rywalizacji na tym historycznym, wyjątkowym obiekcie, który został całkowicie odnowiony i znowu będzie służył reprezentacji Polski. Jestem przekonany, że na Stadionie Śląskim rozegramy jeszcze wiele emocjonujących meczów. Piłkarska Reprezentacja Polski wraca na Śląski.

– powiedział sekretarz generalny PZPN Maciej Sawicki.

Piłkarska reprezentacja Polski rozegrała dotychczas na Stadionie Śląskim 55 oficjalnych spotkań. Ostatni mecz na tym obiekcie rozegrany został 14 października 2009, kiedy to Polska przegrała ze Słowacją 0:1 po samobójczym golu Seweryna Gancarczyka.

Stadion jest gotowy przyjąć ponad 54 tysięcy widzów. Mecz piłkarskiej Reprezentacji Polski będzie początkiem bogatego w sportowe imprezy roku 2018 na Stadionie Śląskim. W kalendarzu są już imprezy lekkoatletyczne (memoriał Janusza Kusocińskiego 8 czerwca, memoriał Kamili Skolimowskiej 22 sierpnia) i żużlowe (finałowa runda IME 15 września i mecz Polska-Reszta Świata), a także koncert Guns N` Roses zaplanowany na 9 lipca 2018 roku.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest