„Twój Vincent” nominowany do Oscara

„Twój Vincent” nominowany do Oscara

2 marca 2018 Wyłączone przez redakcja
CANAL+ wyemituje 90. galę wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej® jako jedyna telewizja w Polsce. Transmisja na żywo z najważniejszego wydarzenia w świecie kina odbędzie się w nocy z 4 na 5 marca i będzie odkodowana dla abonentów Jambox TV w sieci Graficom.„Twój Vincent” w reż. Doroty Kobieli i Hugh Welchmana, pierwszy film pełnometrażowy stworzony w całości techniką animacji malarskiej, otrzymał we wtorek nominację do Oscara w kategorii Pełnometrażowy Film Animowany.

JUBILEUSZOWA GALA OSCAROWA® NA ŻYWO TYLKO W CANAL+Jest taka noc w roku, na którą czekają wszyscy fani kina. Tegoroczną, 90. ceremonię wręczenia Nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej® będzie można ponownie obejrzeć w CANAL+. Transmisja rozpocznie się o godzinie 1:30 w nocy z 4 na 5 marca, a poprzedzą ją rozmowy w studiu z ekspertami z branży filmowej. W poniedziałek, 5 marca, o 22:00 przedstawiona zostanie skrócona relacja z gali.

Oba wydarzenia będą dostępne w ramach pasma odkodowanego dla wszystkich abonentów w sieci Graficom, także dla tych, którzy nie posiadają na co dzień CANAL+ w swoim pakiecie, oraz dla wszystkich abonentów wybranych sieci kablowych.

JUBILEUSZOWA GALA OSCAROWA® NA ŻYWO TYLKO W GraficomStudio oscarowe CANAL+, w którym odbywać się będą rozmowy z ekspertami z branży filmowej, poprowadzą Katarzyna Borowiecka i Katarzyna Janowska.

90. galę wręczenia Oscarów® poprowadzi Jimmy Kimmel. Gwiazdor „Jimmy Kimmel Live!” będzie pełnił rolę gospodarza najważniejszego filmowego wieczoru w Hollywood po raz drugi. W programie komika regularnie pojawiają się gwiazdy kina, a najpopularniejsze skecze w internecie gromadzą kilkadziesiąt milionów wyświetleń.

„Twój Vincent” nominowany do Oscara.

„Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana to pierwszy pełnometrażowy film stworzony w całości technologią animacji malarskiej. Na potrzeby jego powstania 125 artystów 15 narodowości namalowało łącznie 65 tys. obrazów. Animacja jest ożywiona, sfabularyzowaną prezentacją malarstwa van Gogha i ostatnich dni jego życia.

Wśród twórców filmu znaleźli się także kostiumografka Dorota Roqueplo odpowiedzialna za stroje z 1890 roku, kompozytor Clint Mansell oraz debiutujący Robert Gulaczyk, który wcielił się w filmowego Vincenta. Współautorem scenariusza do filmu jest Jacek Dehnel.

"Twój Vincent" nominowany do OscaraNominacja do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany jest kolejną jego szansą na otrzymanie najważniejsze statuetki – wcześniej film był nominowany m.in. do Złotych Globów. Produkcja dostała też Europejską Nagrodę Filmową dla najlepszego filmu animowanego, Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy oraz nagrodę dla najlepszego filmu animowanego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Szanghaju.

Wcześniej, w 2008 roku, współreżyser filmu Hugh Welchman odebrał Oscara za krótkometrażową animację „Piotruś i Wilk”, której był producentem. Na statuetkę w kategorii najlepszy pełnometrażowy film animowany mają szanse także filmy „Coco” Lee Unkricha i Adriana Moliny, „Fernando” Carlosa Saldanhy, „The Breadwinner” Nory Twomey oraz „Dzieciak rządzi” Toma McGratha. Laureatów tegorocznych Oscarów poznamy 4 marca.

(PAP)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest