Biegowe Powitanie Wiosny, czyli test Coopera na Śląskim

Biegowe Powitanie Wiosny, czyli test Coopera na Śląskim

5 kwietnia 2018 Wyłączone przez redakcja

Biegowe Powitanie Wiosny, czyli test Coopera na Śląskim. 10 kwietnia zapraszamy na Biegowe Powitanie Wiosny, czyli test Coopera na Stadionie Śląskim. Każdy może poddać się próbie wytrzymałościowej i sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Zapisy trwają.

Stadion ŚląskiImpreza rozpoczyna się o godz. 17.00 i podzielona jest na 8 serii, a w każdej z nich może biec maksymalnie 20 osób. Serie będą startowały co ok. 20 minut. Zawodnicy zmierzą się na treningowej bieżni lekkoatletycznej na boisku bocznym Stadionu Śląskiego.

Na czym polega test Coopera? Na 12-minutowym, nieprzerwanym biegu. Po upływie wskazanego czasu dokonuje się pomiaru przebytego dystansu przez zawodnika. Na tej podstawie określany jest poziom wytrzymałości i kondycja uczestnika. Test powtarza się jesienią i wiosną by porównać uzyskane wyniki.

Celem imprezy jest przede wszystkim popularyzacja biegania jako najprostszej formy aktywności fizycznej, którą można uprawiać bez względu na wiek oraz promocja zdrowego stylu życia.

Udział w teście Coopera jest bezpłatny. Wystarczy zgłosić swoje uczestnictwo na adres mailowy: testcoopera@stadionslaski.pl.

Organizatorem imprezy jest spółka Stadion Śląski. Projekt współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

 Stadion Śląski Sp. z o.o.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest