Maciek z Chorzowa jedzie w podróż marzeń do Nowego Jorku.

Maciek z Chorzowa jedzie w podróż marzeń do Nowego Jorku.

19 kwietnia 2018 Wyłączone przez redakcja

Maciek z Chorzowa jedzie w podróż marzeń do Nowego Jorku. W dniach 22-29 kwietnia 2018 roku spełni się marzenie podopiecznego Fundacji Dziecięca Fantazja, 15-letniego Maćka z Chorzowa. Nastolatek wraz z rodzicami wyjedzie do wyśnionego Nowego Jorku.

Maciek z Chorzowa jedzie w podróż marzeń do Nowego Jorku.Maciek choruje na nieuleczalną chorobę genetyczną – dystrofię mięśniową Duchenne’a. Od 8 roku życia porusza się na wózku inwalidzkim, prawie nie rusza rękami, coraz częściej trudno złapać mu oddech. Niedawno stracił starszego brata, Przemka, który zmagał się z tą samą chorobą. Wraz z odejściem brata jakby wszystko się skończyło. Chłopak wie co go czeka. Na chorobę Maćka nie ma lekarstwa, a przy odpowiedniej rehabilitacji można jedynie poprawić komfort życia i odrobinę spowolnić przebieg choroby. Wiedząc to Maciek przestał już walczyć, ale w środku tli się nadzieja, która trzyma go przy życiu, nadzieja na spełnienie największego, od lat tego samego marzenia – podróży do Nowego Jorku. I teraz ono się spełnia.

Nowy Jork, miasto nieograniczonych możliwości, już wkrótce otworzy przed Maćkiem swoje podwoje. Wierzymy, że spełnione marzenie da chłopcu siłę do dalszej walki z chorobą i wspaniałe wspomnienia na zawsze.

Maciek z rodzicami wyruszają razem w pierwszą w życiu podróż samolotem i zatrzymają się w sercu Manhattanu, hotelu Westin Times Square. Podczas tygodniowego pobytu w Nowym Jorku czeka ich wiele atrakcji, m.in. zwiedzanie serca Manhattanu w tym Empire State Building, Times Square, One World Center, Muzeum Historii Naturalnej, wycieczka z przewodnikiem po muzeum z lotniskowcem i rakietą – Intrepid aircarft carrier Museum, Pier 86, przejażdżka statkiem i zwiedzanie Statuy Wolności, spacery po Central Parku, zwiedzanie Brooklyn…. Maciek obejrzy także wspaniały broadwayowski musical „Król Lew” oraz przedstawienie „Stomp”. Cała rodzina już nie może się doczekać.

Fundacja Dziecięca Fantazja z siedzibą w Warszawie od 2003 roku wnosi radość w życie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Fantazja pracuje z ponad 500 rodzinami rocznie i spełniła do tej pory już ponad 6000 marzeń. Wśród naszych podopiecznych są dzieci zmagające się znowotworami złośliwymi, mukowiscydozą, zanikiem mięśni, niewydolnością serca, a także wszelkiego rodzaju nieuleczalnymi schorzeniami genetycznymi i wadami wrodzonym. Ponadto otaczamy opieką dzieci cierpiące na choroby przewlekłe, utrudniające normalne funkcjonowanie, takie jak mukowiscydoza, rozszczep kręgosłupa, porażenie mózgowe oraz autyzm. W bazie fundacji na swój magiczny moment czeka ponad 1000 dzieci, codziennie napływają kolejne zgłoszenia…  Naszym motto jest „jeśli nie możemy dodać dni do ich życia, dodajmy życia do ich dni”. Tak się też stanie w przypadku marzenia Maćka!

Spełnienie marzenia Maćka nie byłoby możliwe gdyby nie bezinteresowna pomoc bardzo wielu osób prywatnych i firm, które przekazały darowiznę na ten cel.

Fundację Dziecięca Fantazja i jej podopiecznych można wesprzeć:

  • przez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
    nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001,
  • poprzez „zaadoptowanie” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,
  • przez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego na rzecz Fundacji Dziecięca Fantazja W PIT-cie wystarczy wpisać nr KRS: 0000168783
  • uczestnictwem w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych,
  • polubieniem fanpage’u Fundacji facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci, mogą zgłaszać dziecięce marzenia
za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji
www.f-df.ploraz listownie.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest