Pies najlepszym przyjacielem człowieka i wiernym kompanem przed telewizorem

Pies najlepszym przyjacielem człowieka i wiernym kompanem przed telewizorem

12 kwietnia 2018 Wyłączone przez redakcja
„Podczas wspólnego odpoczynku, dotykania, w organizmie naszego zwierzaka uwalnia się serotonina odpowiedzialna za dobry nastrój zwierzęcia” – tak wyniki badania mówiącego o tym, że chętnie oglądamy telewizję z czworonożnymi pupilami komentuje Piotr Wojtków.

Pies najlepszym przyjacielem człowieka i wiernym kompanem przed telewizorem

Archiwum PAP/EPA © 2018 / T.MUGHAL

78 proc. Polaków najchętniej zasiada przed telewizorem i oddaje się seryjnemu oglądaniu w towarzystwie merdających lub miauczących przyjaciół; 35 proc. badanych przyznaje, że futrzaki pomagają przetrwać smutną lub straszną scenę, zaś 34 proc. respondentów zwraca się do swoich pupili, komentując program lub film – oto, co wynika z badania Netflix.

Wyniki badania potwierdzają m.in. tezę, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Jak przekonuje Piotr Wojtków, behawiorysta i trener szkolenia psów, wspólne oglądanie może być bardzo ważną aktywnością pozwalającą zacieśnić więź z naszym pupilem.

„Dotyk to bardzo ważna potrzeba psów czy kotów. Podczas wspólnego odpoczynku, dotykania, w organizmie naszego zwierzaka uwalnia się serotonina odpowiedzialna za dobry nastrój zwierzęcia” – mówi PAP Life ekspert.

A co jeżeli nasz pies nie chce być w takiej sytuacji dotykany? „Nic na siłę, może leżeć obok. Ważne, aby zawsze miał możliwość odejścia, gdy tylko będzie tego chciał. Sprawi to, że będzie się czuł bezpiecznie. Jeżeli masz +niedotykalskiego+ zwierzaka, bardziej niezależnego, pozwól mu leżeć przy tobie w bezpiecznej odległości” – radzi Wojtków.

(PAP Life) autorka: Paulina Persa

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest