Stadion Śląski rozbłyśnie na niebiesko

Stadion Śląski rozbłyśnie na niebiesko

1 kwietnia 2018 Wyłączone przez redakcja

Na niebiesko w imię ważnych zmian. 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ,ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Z tej okazji, po raz kolejny, Fundacja JiM realizuje ogólnopolską akcję „Polska Na Niebiesko”, w którą włącza się także Stadion Śląski. Wszystko po to, by przybliżyć Polakom temat autyzmu i zmienić postawy mieszkańców naszego kraju.

Stadion Śląski rozbłyśnie na niebiesko Celem tegorocznej edycji akcji, realizowanej pod hasłem „Autyzm. Na całe życie”, jest uświadamianie odbiorców, że osoby z autyzmem żyją z nim do końca. To nie choroba, którą się leczy, czy stan przejściowy. Dlatego Fundacja JiM w ramach akcji „Polska Na Niebiesko” pragnie zmieniać świadomość Polaków, tłumaczyć, czym tak naprawdę jest autyzm i jak można pomóc osobom z tym zaburzeniem.

 

Stadion Śląski rozbłyśnie na niebiesko. 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych

Kluczem do sukcesu jest jednak zrozumienie specyfiki autyzmu oraz zdobycie wiedzy w tym zakresie. Jak pokazały wyniki „Ogólnopolskiego Badania Świadomości Autyzmu” Polacy mają bardzo pobieżną wiedzę na temat tego zaburzenia. Aż 95% badanych nie potrafi wyjaśnić czym on właściwie jest, a 54% czerpie wiedzę z filmów i seriali. To właśnie niski stan świadomości może generować późniejsze uprzedzenia czy stereotypy.

Ważnym elementem akcji jest spot, który ma na celu uwrażliwić odbiorców na problem społeczny związany z autyzmem. Przedstawia historię Emila, osiemnastoletniego chłopaka, którym Fundacja JiM opiekuje się od kilku lat. Emil wkrótce skończy szkołę, nie wiadomo, co będzie potem. Jego rodzina to tylko jedna z tysięcy innych potrzebujących pomocy.

Fundacja JiM przygotowała szereg dodatkowych działań i materiałów edukacyjnych. Jedną z form akcji jest podświetlenie 2 kwietnia budynków na niebiesko. Kampanie społeczną wspiera także Stadion Śląski, który tego dnia podobnie jak wiele innych obiektów na świecie, rozbłyśnie na niebiesko w geście solidarności z osobami borykającymi się z problemem autyzmu.

Więcej informacji znaleźć można na stronie www.polskananiebiesko.pl

Raport przygotowany przez Fundację JiM, na podstawie badań przeprowadzonych przez Maison & Partners w grudniu 2017 r., na reprezentatywnej grupie Polaków.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest