V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking już w najbliższą sobotę!

V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking już w najbliższą sobotę!

26 kwietnia 2018 Wyłączone przez redakcja

V Ogólnopolski Marsz Nordic Walking już w najbliższą sobotę! Blisko 300 osób wyruszy w V Ogólnopolskim Marszu Nordic Walking, który już za cztery dni odbędzie się na Stadionie Śląskim. To ostatni moment by zgłosić swój udział.  

V Ogólnopolski Marsz Nordic WalkingV Ogólnopolski Marsz Nordic Walking pod hasłem „Chodzić każdy może” odbędzie się 28 kwietnia. Start i meta znajdują się na bieżni boiska treningowego Stadionu Śląskiego. Zawodnicy mają do wyboru dwa dystanse: 5 lub 10 km alejami Parku Śląskiego. Integralną częścią imprezy jest także Marsz Malucha dedykowany najmłodszym uczestnikom, którzy będą mieli do pokonania 400 metrów.

Impreza rozpocznie się o godz. 11.00 Marszem Malucha. 10 minut później ruszą zawodnicy na trasę 10 km. Z kolei wymarsz uczestników pięciokilometrowej trasy odbędzie się o godz. 11.15. Dwadzieścia pięć minut przed startem maluchów odbędzie się wspólna rozgrzewka, którą poprowadzi instruktor tańca Damian Cetera.

W Marszu Malucha mogą startować dzieci do 9. roku życia z rodzicem lub pod jego opieką. Najmłodsi nie mają obowiązku posiadania kijków do Nordic Walking i biorą udział bezpłatnie.

26 oraz 27 kwietnia udział w imprezie można zgłosić w biurze Działu Imprez Stadionu Śląskiego w godz. 8.00 – 22.00. Ostatnie zapisy będą się odbywać w dniu imprezy w biurze zawodów w godz. 9.00-10.30.

Wysokość opłaty startowej wynosi 30 zł (gotówka).

Program imprezy:

  • 9.00 – otwarcie Biura Zawodów
  • 10.30 – zamknięcie list startowych
  • 10.35 – rozgrzewka i odprawa techniczna
  • 11.00 – Marsz Maluchów Trasa 1 – 400 m
  • 11.10 – wymarsz zawodników Trasa 2 – 10 km
  • 11.15 – wymarsz zawodników Trasa 3 – 5 km
  • 13.00 – zakończenie pomiaru czasu
  • 13.00 – 14.00 imprezy towarzyszące oraz dekoracja zawodników
  • 14.00 – zakończenie zawodów

Wydarzeniu towarzyszyć będzie także wielki finał kampanii edukacyjnej „Nie olewaj kolan!”, której celem jest zwrócenie uwagi na temat urazów i kontuzji doznawanych podczas uprawiania sportów, wynikających najczęściej z niewiedzy i nieodpowiedniego przygotowania się do danej aktywności. W ramach akcji przygotowana zostanie strefa zdrowia, w której będzie można skorzystać z konsultacji ze specjalistami oraz strefa wyciszenia dla chcących się zrelaksować i wziąć udział w konkursach.

V Ogólnopolski Marsz Nordic WalkingOprócz pamiątkowych medali każdy z uczestników otrzyma również pakiet informacyjno-edukacyjny na temat inicjatyw i akcji organizowanych przez Fundację Po Pierwsze, która wspiera dzieci i młodzież w rozwijaniu ich talentów sportowych oraz artystycznych.

Organizatorem wydarzenia jest spółka Stadion Śląski. Projekt współfinansowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Stadion Śląski Sp. z o.o.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest