Wyjazdy city break coraz popularniejsze w Polsce

Wyjazdy city break coraz popularniejsze w Polsce

30 kwietnia 2018 Wyłączone przez redakcja

City break to alternatywna forma na wypoczynek dla osób, które nie mają czasu na dłuższy urlop i lubią zwiedzać miasta. To również modny i cieszący się coraz większym zainteresowaniem trend nie tylko w zagranicznej, ale również w polskiej turystyce.

Wyjazdy city break coraz popularniejsze w PolscePolacy coraz częściej wyjeżdżają na krótkie urlopy do różnych miast, aby aktywnie je zwiedzać, poczuć ich atmosferę oraz spróbować lokalnych rozrywek. Korzystając z tanich linii lotniczych odwiedzają europejskie metropolie. Coraz częściej weekendowe wypady organizują również w kraju, odwiedzając atrakcyjne turystycznie miasta jak na przykład: Trójmiasto, Kraków, Wrocław czy Warszawę.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez serwis Prezentmarzeń, aż 37% Polaków chce wyjechać na urlop nawet 3 razy w roku, ale za to na krótsze wakacje. Idea „city break” dobrze wpisuje się w tę potrzebę, pozwala na intensywne zwiedzanie wybranego miasta i skorzystanie z lokalnych atrakcji.

Zauważyliśmy, że od kliku lat rośnie zainteresowanie Polaków aktywnym spędzaniem czasu i próbowaniem niestandardowych form rozrywek podczas wyjazdów typu city break. Z tą myślą w naszym serwisie, który oferuje oryginalne spędzanie czasu i próbowanie sportów ekstremalnych, wprowadziliśmy dodatkowy podział atrakcji według polskich miast. Jak wynika z naszych obserwacji, największym zainteresowaniem cieszą się propozycje z Krakowa, Warszawy, Gdańska, Gdyni, Wrocławia, Poznania. – mówi Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

Jakich atrakcji szukamy podczas city break?

Oprócz zabytków i popularnych miejsc turystycznych, największym zainteresowaniem cieszą się atrakcje związane z realizacja sportów ekstremalnych w powietrzu, za kierownicą, a w przypadku miast położonych nad morzem lub rzeką, również sporty wodne.

Wyjazdy city break coraz popularniejsze w Polsce

Polacy poszukują również kreatywnych form rozrywki, jak na przykład cieszący się dużą popularnością w kraju Escape Room, czyli połączenie intrygującej przygody i gry logicznej. Głównym powodem, dla którego Polacy tak chętnie odwiedzają pokoje zagadek, dostępne w coraz większej ilości lokalizacji miejskich, jest dobra zabawa. Cel gry to znalezienie obiektów i rozwiązanie szyfrów, które pomogą uczestnikom wydostać się z pokoju. Każdy przedmiot w pomieszczeniu może mieć znaczenie, ale niektóre są tylko po to by zmylić graczy. Dodatkowo ograniczenie czasowe do 45 lub 60 minut pozwala zbudować odpowiednie napięcie i atmosferę skupienia. Organizatorzy gry zapewniają pokoje o różnej tematyce. Pokoje różnią się poziomem trudności oraz liczbą uczestników, która może wziąć udział w zabawie. Jedno jest pewne – rozgrywka jest tak skonstruowana, żeby była oryginalna i wciągająca.

Lot widokowy samolotem, skok na bungee, wizyta w Escape roomie, lot w tunelu aerodynamicznym, Flyboard – to niestandardowe i ciekawe atrakcje, które oferują współczesne polskie miasta. Jak wynika z naszych obserwacji, podczas urlopu jesteśmy skłonni wydać więcej na oryginalne rozrywki, średnio przeznaczamy na nie podczas wyjazdu 300 – 400 zł. – komentuje Grzegorz Rożalski.

Wyjazdy typu city break odbywamy zarówno w parach, jak w większym gronie rodziny czy przyjaciół. Wyjazdy w grupie, ze względu na aspekt finansowy, pozwalają skorzystać z ciekawszej i droższej atrakcji, jak na przykład: wspólny lot widokowy nad miastem, rejs łodzią motorową, a nawet lot balonem.

Polacy coraz bardziej starają się spędzać czas wolny aktywnie, a wyjazdy typu „city break” są dobrą odskocznią od codziennej rutyny i pozwalają na szybki zastrzyk pozytywnej energii oraz chwilę relaksu poza miejscem zamieszkania. – dodaje Grzegorz Rożalski z serwisu Prezentmarzeń.

City break to popularny trend turystyczny, praktycznie na każdą kieszeń, z którego korzysta coraz więcej Polaków. Zarówno europejskie, jak polskie miasta kuszą ciekawymi i oryginalnymi atrakcjami, które poza zabytkami przyciągają spragnionych przygód turystów.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest