Rower miejski w Chorzowie coraz bliżej

Rower miejski w Chorzowie coraz bliżej

1 maja 2018 Wyłączone przez redakcja

Ruszył przetarg na system rowerów miejskich w Chorzowie. Na złożenie oferty firmy mają czas do 1 czerwca. – Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem i uda nam się uniknąć odwołań, to chorzowianie będą mogli wsiąść na rowery miejskie już w te wakacje – wyjaśnia Zastępca Prezydenta Miasta ds. Technicznych i Rozwoju, Marcin Michalik.

Rower miejski w Chorzowie coraz bliżej

fot: Rowery miejskie w Szczecinie

Do dyspozycji mieszkańców będą nie tylko klasyczne dwa kółka, ale również m.in. tandemy, rowerki dziecięce czy rowery cargo (do przewożenia większych przedmiotów).

W mieście pojawi się aż 46 stacji, a na każdej z nich stanie po 10 rowerów. Oznacza to, że będzie można z nich skorzystać w każdej dzielnicy, a także w Parku Śląskim, gdzie na aktywnych czekać będzie aż 70 rowerów. – Czerpiąc z doświadczeń innych miast, postanowiliśmy podejść do tematu kompleksowo. Okazuje się bowiem, że rower miejski sprawdza się tylko tam, gdzie korzystanie z niego jego jest wygodne i stanowi realną alternatywę dla samochodu – tłumaczy prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.  Na system rowerów miejskich miasto pozyskało unijną dotację w wysokości prawie 1,5 mln zł. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 1,7 mln zł.

Parking Bike&Ride i nowe ścieżki rowerowe

To nie koniec inwestycji skierowanych do miłośników dwóch kółek. Pod estakadą powstanie parking Bike&Ride na prawie 100 rowerów, a w całym mieście przybędzie ponad 20 kilometrów dróg rowerowych. – Mamy nadzieję, że takie rozwiązania przekonają chorzowian do przesiadki z samochodu na rower – dodaje prezydent Kotala. Te inwestycje będą realizowane w 2018 i 2019 roku. Ich koszt to ponad 5,5 mln zł (w tym unijne dofinansowanie: 4,7 mln zł).

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest