Genzebe Dibaba – Gwiazdą Orlen Memoriału Kusicińskiego

Genzebe Dibaba – Gwiazdą Orlen Memoriału Kusicińskiego

8 maja 2018 Wyłączone przez redakcja

8 czerwca w Chorzowie odbędzie się 64. ORLEN Memoriał Janusza Kusocińskiego. Genzebe Dibaba to kolejna światowej klasy gwiazda lekkoatletyki, która 8 czerwca wystartuje na Stadionie Śląskim podczas 64. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego. Etiopkę zobaczymy w biegu na dystansie 1500 metrów.

Genzebe Dibaba

Genzebe Dibaba Portland 2016 – Mark-Shearman

Biegaczka z Afryki to obecnie jedna z najważniejszych postaci światowej lekkoatletyki. W 2016 zdobyła srebrny medal olimpijski w biegu na 1500 metrów, rok wcześniej dwukrotnie stawała na podium mistrzostw świata, a w latach 2012 – 2018 pięciokrotnie zostawała halową mistrzynią świata. Jej sportowy kunszt wspaniale podkreśla siedem rekordów świata, których jest obecnie posiadaczką. Dibaba, wybrana w 2015 roku lekkoatletką roku w plebiscycie Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF), w Chorzowie pierwszy raz w karierze wystąpi w naszym kraju na letnim mityngu.

– Biegałam już w Polsce na mistrzostwach świata juniorów w Bydgoszczy 10 lat temu, później startowałam też na halowych mistrzostwach świata w Sopocie oraz mityngu IAAF World Indoor Tour w Toruniu, ale to w Chorzowie zadebiutuję w waszym kraju na mityngu letnim. Już nie mogę doczekać się tego startu! Moimi celami są poprawa rekordu memoriału oraz złamanie bariery 4 minut na 1500 metrów. Przygotowania do sezonu przebiegają dobrze i powinnam być w dobrej formie podczas Memoriału Janusza Kusocińskiego. – zapewnia Genzebe Dibaba, która w minionym sezonie halowym zdobyła dwa złota halowych mistrzostw świata w Birmingham.

Genzebe DibabaCzoła światowej gwieździe stawią znakomite Polki. Na linii startu obok Etiopki pojawią się Angelika Cichocka oraz Sofia Ennaoui. Ta pierwsza jest aktualną mistrzynią Europy (Amsterdam 2016) i medalistką halowych mistrzostw Europy i świata. Druga z naszych reprezentantek zdobyła dwa srebrne krążki czempionatu kontynentu młodzieżowców (U23), stawała także na podium halowych mistrzostw Europy.

Udział trójki tak znakomitych zawodniczek jest gwarantem znakomitego biegowego widowiska. Dołączają one do grona już wcześniej ogłoszonych gwiazd 64. ORLEN Memoriału Janusza Kusocińskiego takich jak Anita Włodarczyk, Paweł Fajdek, Piotr Małachowski, Adam Kszczot czy Piotr Lisek. Rywalem tego ostatniego będzie czołowy zawodnik świata, wielokrotny medalista najważniejszych imprez i rekordzista świata, Francuz Renaud Lavillenie.

  1. Memoriał Janusza Kusocińskiego odbędzie się 8 czerwca na Stadionie Śląskim. Ten jeden z najstarszych na świecie mityngów lekkoatletycznych, po kilku latach rozgrywania w Szczecinie, przenosi się na zmodernizowany obiekt w Chorzowie. Zawody poświęcone są pamięci mistrza olimpijskiego z 1932 roku, który został zamordowany przez hitlerowców w 1940 roku.

Bilety na mityng dostępne są już w kanałach sprzedaży serwisów ebilet.pl, eventim.pl oraz kupbilet.pl.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest