Potrawy z grilla i alkohol to fatalna mieszanka

Potrawy z grilla i alkohol to fatalna mieszanka

4 maja 2018 Wyłączone przez redakcja

Gastroenterolog: potrawy z grilla i alkohol to fatalna mieszanka. Lubiane przez Polaków połączenie mięsa z grilla i alkoholu to fatalna mieszanka, mogąca prowadzić do zapalenia trzustki lub żołądka – przestrzega gastroenterolog i internista z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie Rajmund Gołdys.

potrawy z grilla i alkohol to fatalna mieszanka

Archiwum PAP © 2018 / Marcin Bielecki

„Najchętniej grillujemy tłuste mięso, pokryte również tłustą marynatą i mocno przypieczone, tak, by było chrupiące. Jeśli w dodatku kładziemy je bezpośrednio na kratce grilla, podczas pieczenia wytwarzają się rakotwórcze węglowodory” – powiedział Gołdys PAP.

Jeśli nie chcemy rezygnować z grilla, lepiej korzystać z tacek i folii do pieczenia. Zdrowszym rozwiązaniem od tłustego mięsa i kiełbasy będzie – jak mówił lekarz – grillowana ryba i warzywa. Dobrym pomysłem na posiłek na świeżym powietrzu są też – jego zdaniem – potrawy przygotowywane w specjalnych kociołkach stawianych na ognisku. „Do środka wkładamy dużo warzyw i nawet jeśli dołożymy tłuste mięso czy kiełbasę, to przygotowane w tych warunkach będą o wiele zdrowsze” – podkreślił.

potrawy z grilla i alkohol to fatalna mieszanka

(PAP) autorka: Anna Gumułka

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest