Odwiedź kulinarną strefę Podravki na Roadshow Tour de Pologne w Chorzowie!

Odwiedź kulinarną strefę Podravki na Roadshow Tour de Pologne w Chorzowie!

30 czerwca 2018 Wyłączone przez redakcja

Poczuj smak sportowych emocji z Podravką! Najbliższy weekend w Chorzowie stanie się prawdziwym świętem sportu i pysznego jedzenia! Chorzów to kolejny przystanek na tegorocznym Roadshow Tour de Pologne. W dniach 30 czerwca – 1 lipca na placu przy ulicy Parkowej 20 zawita kolarskie miasteczko oferujące moc niezapomnianych atrakcji i smaków! W strefie wystawców z kulinarną ofertą będzie obecna firma Podravka.

ROADSHOW 90 LAT TOUR DE POLOGNE W PODRÓŻY PO POLSCENie od dziś wiadomo, że ruch na świeżym powietrzu i lekkie przekąski idą ze sobą w parze. Właśnie dlatego Podravka postanowiła zagościć na Roadshow Tour de Pologne organizowanym z okazji 90-lecia tego wyścigu. Na uczestników imprezy będzie czekać specjalna strefa, w której będą mogli spróbować pysznych potraw i nabrać sił przed licznymi kolarskimi konkurencjami. W menu degustacyjnym od firmy Podravka znajdą się dania zarówno na ciepło, jak i na zimno przygotowane z użyciem produktów Vegeta i Podravka. Między innymi aromatyczne mięsne mini szaszłyczki doprawione Vegetą do mięs i serwowane z pastą warzywną Ajvar Podravka. Dla miłośników słonych przekąsek szeroki wybór dodatków w postaci past warzywnych Podravka m.in.: Ajvar, Pindzur i Relish. To jednak nie wszystko! Miłośnicy gotowania w strefie marki będą mogli bliżej poznać jej produkty, czy zainspirować się przepisami na różnorodne dania, jakie można przygotować z wykorzystaniem produktów Podravka i Vegeta.

Roadshow 90 lat Tour de Pologne to specjalny projekt na 90-lecie naszego narodowego wyścigu oraz stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. „Od dawna chcieliśmy, aby w tym szczególnym roku Tour de Pologne trwał przez cały rok. Chcieliśmy też włączyć się w świętowanie tak ważnej dla całego kraju rocznicy. Stąd pomysł Roadshow oraz mobilnego muzeum Tour de Pologne. Już po kilku miastach wiemy, że to był świetny pomysł, bo dzięki temu, możemy być z kolarstwem jeszcze bliżej kibiców” – mówi Adam Siluta, Prezes Zarządu firmy Lang Team. Roadshow to cykl kolarskich wydarzeń, które promują sport i aktywność fizyczną. W specjalnie zaprojektowanych miasteczkach są strefy wyzwań z konkursem zakładania kół na czas, możliwością startu w mistrzostwach Polski w mikro kolarstwie lub w Grand Prix „Wyścigu Niepodległości” na trenażerach. W strefie edukacji całe rodziny poznają zasady ruchu drogowego i bezpiecznej drogi do domu, a w strefie fit można wziąć udział w niedzielnej rozgrzewce i poznać zasady zdrowego żywienia.

Wyjątkową atrakcją Roadshow jest mobilne muzeum Tour de Pologne – pierwszy tego typu projekt kolarski na świecie. „To szczególny rok dla Tour de Pologne. Wyścig obchodzi 90-lecie, w tym roku odbędzie się 75 edycja. Chcemy razem świętować rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Kolarze również włączali się do walki o wolność, o czym można przekonać się zwiedzając pierwsze na świecie mobilne muzeum poświęcone naszej dyscyplinie” – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team. Multimedialne prezentacje przenoszą zwiedzających w czasie do początków kolarstwa na ziemiach polskich, pokazują jak zmieniało się kolarstwo na przestrzeni lat, a także obrazują wkład kolarzy w historię Polski. Mówi o tym choćby Rozkaz nr 2 o udziale kolarzy, członków Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów w Bitwie Warszawskiej w 1920 roku.  W zbiorach nie brakuje starych publikacji prasowych, pucharów, proporczyków, medali i plakatów. Jest także rower oraz medal olimpijski z Moskwy Czesława Langa, od 25 lat dyrektora Tour de Pologne.

Mieszkańcy Chorzowa zyskają także niepowtarzalną okazję odwiedzenia pierwszego na świecie mobilnego muzeum Tour de Pologne, gdzie zetkną się
z historią  polskiego kolarstwa. Zwiedzający zobaczą liczne eksponaty prezentujące rozwój tego sportu. Jednym z nich będzie pierwszy rower na ziemiach polskich, na którym Czesław Lang zdobył srebrny medal podczas igrzysk olimpijskich w Moskwie. Dla uczestników eventu przewidziane są także inne konkursy.

Odwiedź kolarskie miasteczko, poznaj pyszne smaki Podravki i daj się ponieść kolarskim emocjom!

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest