Olimpiady Specjalne gościły na Śląskim

15 czerwca 2018 Wyłączone przez redakcja

Za nami niezwykłe święto sportu, czyli XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice – Chorzów – Mikołów 2018. Ponad 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną przez trzy dni konkurowało w 11 dyscyplinach. Igrzyska odbyły się również na Stadionie Śląskim.

XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnychodbyły się w dniach 10-12 czerwca na kilku obiektach w Katowicach, Chorzowie oraz Mikołowie. Na Stadionie Śląskim rozgrywane były następujące dyscypliny: piłka nożna, lekka atletyka, kolarstwo, trójbój siłowy oraz bocce. Zmagania zawodników wspierała m.in. Ambasadorka Igrzysk Weronika Nowakowska, polska biathlonistka, medalistka mistrzostw świata, olimpijka z Vancouver, Soczi i Pjongczangu.

Olimpiady Specjalne gościły na Śląskim Uroczyste zamknięcie zawodów odbyło się we wtorek na Stadionie Śląskim. Ceremonii towarzyszyły występy muzyczne i artystyczne oraz podziękowania kierowane do organizatorów, wolontariuszy, trenerów, a przede wszystkim zawodników za ich sportową walkę i niesamowite emocje.

– Przez ostatnie trzy dni pokazaliście całemu światu, że determinacja towarzyszy Wam codziennie. Dziękuję i proszę o jeszcze. Grajmy razem do końca świata i o jeden dzień dłużej– podsumowała Joanna Styczeń-Lasocka, dyrektor generalna Olimpiad Specjalnych Polska.

Po wyniesieniu flagi Olimpiad Specjalnych i zgaszeniu znicza olimpijskiego, Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski uroczyście zamknął  XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych.

Ogromne gratulacje dla wszystkich olimpijczyków za ich wysiłek. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego niezwykłego święta sportu. Do zobaczenia na następnych Igrzyskach– dodał prezes Klimosz.

Olimpiady Specjalne są jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie – obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady – ruchem sportowym, dedykowanym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Olimpiady Specjalne zrzeszają blisko 5 milionów sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów. Olimpiady Specjalne są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest