Olimpiady Specjalne od niedzieli na Śląski

11 czerwca 2018 Wyłączone przez redakcja

Ruszyły XI Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych Katowice – Chorzów – Mikołów 2018. Przez trzy dni ponad 1000 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną będzie rywalizować w 11 dyscyplinach. Jedną z aren zmagań sportowców jest Stadion Śląski.

Olimpiady Specjalne od niedzieli na ŚląskiUroczysta ceremonia otwarcia igrzysk, w której udział wzięła m.in. Anna Lewandowska, prezes Olimpiad Specjalnych Polska, odbyła się 9 czerwca w katowickim Spodku. Zawody rozgrywane będą w dniach 10-12 czerwca na kilku obiektach zlokalizowanych w Katowicach, Chorzowie oraz Mikołowie. Na Stadionie Śląskim zawodnicy zmierzą się w 5 dyscyplinach: piłka nożna, lekka atletyka, kolarstwo, trójbój siłowy oraz bocce. Każdego dnia konkurencje rozpoczynają się o godz. 9.00.Zapraszamy do wspierania olimpijczyków rywalizujących na obiektach sportowych Stadionu Śląskiego. Wejście odbywa się bramami 1A oraz 7A, gdzie można pobrać bezpłatne bilety na wydarzenie.

– Stadion Śląski jest otwarty dla wszystkich, dlatego cieszę się, że ta wyjątkowa impreza jaką są Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych, odbywa się właśnie na naszym obiekcie. Z przyjemnością włączamy się w działania zmierzające do przełamywania stereotypów oraz działania pomagające zrozumieć osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Zachęcam do kibicowania tym niezwykłym sportowcom – mówi Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

Uczestnicy mogą skorzystać również z atrakcji przygotowanych w ramach Wioski Olimpiad Specjalnych na Śląskim, w której od niedzieli do wtorku odbywają się warsztaty plastyczne, taneczne, muzyczne, kulinarne, a także pokazy judo oraz warsztaty zapaśnicze. Ceremonia zamknięcia igrzysk odbędzie się we wtorek o godz. 12.30 na Stadionie Śląskim.

Olimpiady Specjalne są jednym z trzech filarów ruchu olimpijskiego na świecie – obok Igrzysk Olimpijskich i Paraolimpiady – ruchem sportowym, dedykowanym osobom z niepełnosprawnością intelektualną. Olimpiady Specjalne zrzeszają blisko 5 milionów sportowców reprezentujących 32 dyscypliny sportowe z ponad 170 krajów. Olimpiady Specjalne są oficjalnie uznane przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Stadion Śląski Sp. z o.o.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest