Zmarł aktor Roman Kłosowski

Zmarł aktor Roman Kłosowski

11 czerwca 2018 Wyłączone przez redakcja
Nie żyje Roman Kłosowski – poinformował w poniedziałek ZASP – Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmów, Radia i Telewizji. Był aktorem filmowym i teatralnym, znanym głównie z roli Romana Maliniaka z serialu telewizyjnego „Czterdziestolatek”. Aktor miał 89 lat.

Zmarł aktor Roman Kłosowski

Archiwum fot. PAP © 2018 / Lech Muszyński

Roman Kłosowski był związany m.in. z Teatrem Syrena w Warszawie; poza serialem telewizyjnym „Czterdziestolatek” wystąpił także w takich filmach jak „Zamach”, „Hydrozagadka”, „Eroica”, „Baza ludzi umarłych”, „Kramarz”, „Czy jest tu panna na wydaniu?”.

W 1974 r. w „40-latku” Jerzego Gruzy zagrał swoją słynną rolę – wścibskiego i ambitnego Romana Maliniaka, którego nie znosi i unika jak ognia inżynier Stefan Karwowski. Do postaci Maliniaka Kłosowski powrócił po latach w serialu „40-latek. 20 lat później” – wówczas Maliniak był już sławnym i zamożnym dostojnikiem państwowym.

W latach 1976-1981 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Powszechnego w Łodzi.

Wystąpił też w wielu spektaklach Teatru Telewizji – m.in. jako Szwejk w „Spotkaniach ze Szwejkiem” Jarosława Haszka (1989, reż. Paweł Trzaska) i jako Królik w „Alicji w Krainie Czarów” Lewisa Carrolla (1995, reż. Maciej de Korczak-Leszczyński).

(PAP)

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest