Historyczny start kolarzy ze Śląskiego

7 sierpnia 2018 Wyłączone przez redakcja

6 sierpnia br. to kolejny ważny dzień, który zapisał się w historii Stadionu Śląskiego. Wszystko za sprawą trzeciego etapu 75. Tour de Pologne, który wyruszył z areny głównej chorzowskiego obiektu. Tym samym wielkie kolarskie emocje wróciły na Śląski po 50 latach przerwy.

  1. Tour de Pologne – Narodowy Wyścig Niepodległości rozpoczął się 4 sierpnia na Rynku Głównym w Krakowie, a zakończy się 10 sierpnia w Bukowinie Tatrzańskiej. Trasy aż czterech etapów prowadzą przez miasta województwa śląskiego. Start honorowy trzeciego etapu tegorocznego wyścigu odbył się 6 sierpnia br. na Stadionie Śląskim. To historyczny moment dla obiektu. Ostatnia wielka impreza kolarska – Wyścig Pokoju – gościła w „Kotle Czarownic” w 1968 roku.

To ważny rok i niezwykle ważny dzień dla Stadionu Śląskiego. Myślę, że to początek ponownej przygody Śląskiego z kolarstwem. Cieszę się, że aż cztery etapy tego największego w Polsce wyścigu odbywają się w województwie śląskim. To doskonała promocja regionu i możliwość zaprezentowania tego co mamy na śląsku– powiedział Wojciech Saługa, marszałek województwa śląskiego.

Stadion Śląski robi olbrzymie wrażenie. Mamy czym się chwalić przed całym światem. Jest taką naszą dumą narodową podobnie jak Tour de Pologne. Ten wyścig to przede wszystkim wielkie sportowe emocje, ale również promowanie Polski poprzez sport– mówił Czesław Lang, medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata w kolarstwie szosowym, dyrektor generalny Tour de Pologne.

Najlepsi kolarze wystartowali z bieżni lekkoatletycznej. Zawodników dopingowali zgromadzeni na trybunach kibice. Uczestnicy mogli również skorzystać z licznych atrakcji przygotowanych w miasteczku rowerowym.

Po raz kolejny pokazaliśmy, że Stadion Śląski to obiekt wielofunkcyjny. Dziś zaprezentowali się na nim znakomici kolarze. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że po 50 latach najlepszy wyścig w kraju ponownie zagościł właśnie u nas – powiedział Krzysztof Klimosz, prezes spółki Stadion Śląski.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest