Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny

Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny

3 września 2018 Wyłączone przez redakcja

5 września 2018 roku od godz. 10:00 na „Stadionie Śląskim” przy ul. Katowickiej 10 w Chorzowie (brama nr 1A – wejście od Pól Marcowych) odbędzie się akcja „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”, organizowana przez Ministerstwo Infrastruktury i Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Partnerem akcji jest Policja.

Akcja skierowana jest do pieszych i rowerzystów powyżej 60 roku życia. Wg statystyk zdarzeń drogowych, seniorzy ci stanowią istotny odsetek ofiar wypadków. Zajęcia poprowadzą łódzcy policjanci i eksperci ruchu drogowego. Przygotowane zostały interaktywne filmy obrazujące niebezpieczeństwa. Prelegenci porozmawiają z uczestnikami, uświadamiając im zagrożenia oraz przedstawiając sposoby, jak zagrożeń unikać.

Cel akcji: podniesienie bezpieczeństwa na drodze pieszych i rowerzystów 60+.

Zarówno przed zajęciami, jak i po nich, zaprosimy Seniorów do korzystania z bufetu kawowego, w ramach którego przygotujemy ciastka oraz zimne i ciepłe napoje. Seniorzy rowerzyści będą mogli bezpłatnie dokonać przeglądu swoich rowerów oraz doposażyć je w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski. Udział w całym wydarzeniu jest bezpłatny i nie wymaga wcześniejszej rejestracji, a każdy uczestnik otrzyma miły upominek.

Wszelkie treści dotyczące akcji zamieszczamy na stronie internetowej Krajowej Rady BRD www.krbrd.gov.pl oraz www.SeniorNaDrodze.pl

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest