Premier: wygraliśmy wybory w sposób przekonujący – zarówno politycznie, jak i matematycznie

Premier: wygraliśmy wybory w sposób przekonujący – zarówno politycznie, jak i matematycznie

23 października 2018 Wyłączone przez redakcja
Już można powiedzieć, że to najlepszy wynik PiS w historii wyborów samorządowych. W porównaniu do 2014 r. pozyskaliśmy około 1 mln nowych wyborców; PO w ogóle nie powiększyła swego elektoratu; wygraliśmy te wybory w sposób przekonujący zarówno politycznie, jak i matematycznie – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki (C) z żoną Iwoną i dziećmi, podczas głosowania w Warszawie, 21 bm. PAP/Jakub Kamiński

„Wciąż dysponujemy wynikami sondażowymi, nieoficjalnymi i cząstkowymi danymi, ale już można powiedzieć, że jest to najlepszy wynik Prawa i Sprawiedliwości w historii wyborów samorządowych. W porównaniu do wyborów sprzed czterech lat pozyskaliśmy około miliona nowych wyborców” – zaznaczył premier w wypowiedzi dla PAP.

Dodał, że „w liczbach bezwzględnych mamy bardzo silny wzrost zwolenników PiS – aż o 25 proc”. „W zależności od liczby zdobytych własnych mandatów oraz okoliczności sprzyjających tworzeniu koalicji, PiS może samodzielnie rządzić i współrządzić w czterech albo więcej sejmikach wojewódzkich. Dotąd, w naszej domenie znajdowało się tylko Podkarpacie” – zaznaczył premier.

Odnosząc się do wyniku głównej partii opozycyjnej Morawiecki powiedział, że „tymczasem PO w ogóle nie powiększyła swojego elektoratu”. „I choć połączyli się z Nowoczesną, odłamami lewicy, to wszystko wskazuje, że uzyskali na tym zero nowych wyborców. I może jedynie mówić o obronie starych mateczników, a nie zdobyciu nowych” – dodał.

„Zatem, myśmy te wybory wygrali w sposób bardzo przekonywujący: zarówno politycznie, jak i matematycznie” – podkreślił premier. (PAP)

autor: Rafał Białkowski, Marcin Jabłoński

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest