SILESIA BAZAAR Kids

SILESIA BAZAAR Kids

23 października 2018 Wyłączone przez redakcja

Przed nami siódma edycja największych na Śląsku targów niezależnej mody i dizajnu SILESIA BAZAAR Kids.Już 28 października na 3 tys. m kw. zadaszonej powierzchni Stadionu Śląskiego stanie ponad 70 stoisk niebanalnych polskich marek oferujących ubranka, zabawki, kosmetyki, gadżety i wiele innych unikatowych produktów. Oprócz strefy sprzedażowej będzie też Strefa Rodzin – warsztatowa oraz prelekcyjna – zorganizowana przez portal silesiadzieci.pl. Dodatkowym atutem będzie możliwość zwiedzania Stadionu Śląskiego.

Aktywności dla dzieci

Program wydarzenia będzie obfitował w liczne atrakcje dla najmłodszych gości.

 1. Dzieci będą mogły wziąć udział w rozwijających kreatywność i pobudzających ciekawość świata zajęciach z klockami LEGO – uczestnicy warsztatów wraz z instruktorami z firmy „atomy i bity” (http://atomyibity.pl/) będą budowali i ożywiali roboty.
 2. Naukowcy i nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Śląskiego w tym Uniwersytetu Śląskiego Dzieci (https://www.dzieci.us.edu.pl/) i unibota (http://www.unibot.us.edu.pl/) przygotują stanowiska naukowe na których wiele będzie się działo. Na pierwszym z nich dzieciaki posłuchają o kosmosie, a potem wykonają rakiety na sprężone powietrze. Do tego celu wykorzystają materiały recyclingowe – butelki pet, gazety, rurki itp. Na kolejnym stanowisku UŚ będą tworzone sześciany origami – dzieci poprzez zabawę poznają zagadnienia związane z geometrią, popracują też nad umiejętnościami manualnymi. Z pewnością sporym zainteresowaniem będzie cieszyć się stanowisko druku 3D. Każdy będzie mógł podejść i „wyczarować” trójwymiarowe kształty. Na miejscu będzie też można obejrzeć wydrukowane wcześniej roboty.
 3. Smaczne spring rollsy, włoskie sałatki, a na deser słodkie muffinki – takie pyszności będą przygotowywać uczestnicy warsztatów zorganizowanych przez Centrum Kulinarne (http://www.centrumkulinarne.com.pl/).
 4. O zdolności manualne zadbają instruktorzy z sieci Empik (https://www.empik.com/) – na ich stanowisku dzieci wykonają filcowe zakładki do książek. Każdy uczestnik warsztatów otrzyma karty z 15-proc. rabatem na wszystkie artykuły w sklepach Empik, zaś najciekawsze prace zostaną nagrodzone książkami.
 5. Dla młodych miłośników muzyki i amatorów gry na instrumentach nie lada gratką będą zajęcia z Fabryką Młodych Talentów „Pauza-art” (https://www.facebook.com/pauzaart/). Dzieci najpierw własnoręcznie wykonają instrumenty, potem na nich zagrają. Będzie można też spróbować swoich sił w grze na skrzypcach i na cajonie, a także… namalować muzykę!
 6. Studio MathRiders (https://www.facebook.com/MathRidersKatowicePln) wprowadzi dzieci w tajemniczy świat matematyki i sprawi, że stanie się ona fascynującą przygodą!
 7. Kolejną atrakcją będzie możliwość spróbowania własnych sił w zapomnianej już nieco dziedzinie – robótkach ręcznych. Te na stanowisku Iglomanii (https://www.facebook.com/iglomania/) będą jednak w nowoczesnym wydaniu. Szydełkowanie, szycie, robienie na drutach – to wszystko pozwoli na stworzenie własnych, niepowtarzalnych dzieł.
 8. Młodsi uczestnicy warsztatów z pomocą instruktorów z Fabryki Naukowców zbudują i zaprogramują krokodyla z klocków LEGO. Starsi stworzą swoją pierwszą grę w środowisku Scratch. Każde dziecko otrzyma pamiątkowy dyplom. Na te warsztaty będą prowadzone zapisy. Szczegóły znajdują się na stronie fabrykanaukowcow.pl. Pytania można przesyłać na adres bok@fabrykanaukowcow.pllub pod numerem tel.: 604 339 781.
 9. Najmłodsi uczestnicy targów będą się dobrze bawić w kąciku z minidmuchańcami i basenem z piłkami zorganizowanym przez Krainę Czarów (http://www.krainaczarow.net/). Animatorzy zadbają o to, by buźki maluchów były odpowiednio umalowane i uśmiechnięte.

Strefa prelekcji i warsztatów dla rodziców

Z myślą o dorosłych uczestnikach wydarzenia portal silesiadzieci.plprzygotował konsultacje z ekspertami, interesujące prelekcje i warsztaty. Rodzice będą chłonąć wartościową wiedzę dot. zdrowia i wychowania dzieci.

 1. O trudnych emocjach rodzic-dziecko z punktu widzenia neurodydaktyki opowie Ewa Bensz-Smagała, pedagog, nauczyciel akademicki i właścicielka firmy Lucky Mind (http://luckymind.pl/). Pomoże ona zrozumieć reakcje zachodzące w mózgu dziecka, odpowiedzialne za złość, agresję czy trudności w koncentracji. Znajdzie też radę, jak zminimalizować te niepożądane zachowania.
 1. Jak budować bliskie relacje z dzieckiem podpowie certyfikowany coach, właściciel portalu pl– Wioletta Przenniak-Cołta. Specjalistka przybliży temat dziecięcych granic – dlaczego są one tak ważne i jak należy o nie dbać. Będzie też mowa o zachciankach i potrzebach dzieci, a także o zakazach i nakazach – dlaczego tak często nie działają.
 1. Czy szpinak to najlepsze źródło żelaza, a mleko zawiera najwięcej wapnia? Czy oliwa jest najlepsza do smażenia? Dietetyk Ewelina Ozimek (http://www.dietetykewelinaozimek.pl/) obali wiele mitów żywieniowych, które funkcjonują w naszym społeczeństwie, podpowie też, jakie są kluczowe składniki w żywieniu dziecka. Po prelekcji będzie możliwość nieodpłatnego zbadania składu i masy ciała.
 1. Certyfikowane położne Danuta Przybyłko (ubiegłoroczna zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu „Położna na medal”) oraz Anna Wierzbicka podczas spotkania z przyszłymi rodzicami poruszą aspekty psychofizyczne przygotowania do porodu – ćwiczenia oddechowe, fizyczne, masaże i pozostałe czynności, które spowodują, że poród będzie przebiegał sprawnie i jak najmniej boleśnie. Będzie też mowa o kwestiach formalnych, czyli m.in. jak dokonać wyboru szpitala, jakie dokumenty i wyniki badań medycznych zabrać ze sobą.
 1. Jedną z prelekcji poprowadzi Radosław Szymański ze Śląskiego Centrum Rozwoju Dziecka NEURON (http://centrumneuron.com/) – nauczyciel akademicki, socjoterapeuta, doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej, neurologopeda dziecięcy, członek Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Przedstawi prawdy i mity o smoczkach. Podpowie, jak wybrać butelkę do karmienia dzieci i kiedy z niej zrezygnować, czy kubki niekapki są dobre? Podczas wykładu poruszone zostaną zasady związane ze stymulacją rozwoju dzieci w dobie wysokich technologii. Kredki, nożyczki, puzzle i układanki. Co rozwija współczesne dzieci? Czy wczesna nauka czytania to kradzież dzieciństwa?
 1. Joanna Bomba, właścicielka portalu uwolnij-rece.pl, doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich ClauWi, instruktor masażu Shantala opowie o zaletach noszenia dzieci w chustach, pokaże też podstawowe wiązania. Podpowie, jak prawidłowo pielęgnować noworodka i pokaże rodzicom starożytną technikę masażu niemowląt i dzieci – masaż Shantala.

Pomoc potrzebującym

Podobnie, jak podczas poprzednich edycji targów, i tym razem będą zbierane środki na pomoc dzieciom potrzebującym.

 1. Jednym z tego typu działań będzie punkt tworzenia kolorowych warkoczyków – każdy zainteresowany zapłaci według uznania za profesjonalnie wykonaną ozdobę na włosach, a dochód z tego przedsięwzięcia będzie przeznaczony na rzecz podopiecznych Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” (http://www.shd.org.pl/home/swietlikowo/).
 2. Na stoisku Fundacji Barbary Chrobak „Dobro Dziecka – Cel Najwyższy” (https://www.facebook.com/Dobro-Dziecka-Cel-Najwy%C5%BCszy-Fundacja-Barbary-Chrobak-127750141228818/)będzie można kupić produkty zrobione w ramach warsztatów rehabilitacyjnych przez dzieci niepełnosprawne, m.in. ze spektrum autyzmu.
 3. Gdy pogoda dopisze, członkowie Stowarzyszenia Rolki Sielec. i jest fajnie (https://www.facebook.com/RolkiSielec/) zorganizują przed wejściem na targi pokazy i warsztaty jazdy na rolkach.
 4. W wydarzeniu wezmą również udział: Fundacja Iskierka (https://www.facebook.com/fundacja.iskierka/) oraz Dom Aniołów Stróżów (http://anioly24.pl/).

Zabawa i nauka za darmo

Co ważne, wszelkie aktywności – warsztaty dla dzieci, rodziców, prelekcje oraz indywidualne konsultacje ze specjalistami (każdy ekspert będzie do dyspozycji rodziców przez godzinę po swojej prelekcji) są nieodpłatne. Dorośli płacą jedynie za wstęp na imprezę – 9 zł lub 15 zł – bilet rodzinny. Dzieci i młodzież do 15. roku życia wchodzą za darmo, podobnie jak osoby niepełnosprawne i te w wieku 65+.

Miejsce: Stadion Śląski w Chorzowie (wejście bramą nr 7)

Godziny: 10.00-17.00

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.silesiabazaar.pl, a także na: www.facebook.com/silesiabazaari na: https://www.facebook.com/events/862656130595677/.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest