Nie przegap najgorętszych zapowiedzi 2019 roku

Nie przegap najgorętszych zapowiedzi 2019 roku

27 grudnia 2018 Wyłączone przez redakcja

Na przegląd najgorętszych zapowiedzi 2019 roku zaprasza Grupa Wydawnictwa Poznańskiego! Legendarna seria dopiero nabiera rozpędu! W 2019 roku do Niewidzialnych dołączy poruszająca i doskonale napisana historia rodzinna, czyli Współczesna rodzina Helgi Flatland. Następne będzie Pożegananie z Afryką – klasyka, która kolejny raz przeniesie nas na farmę u stóp gór Ngong oraz Białe morze – drugi tom trylogii Barrøy Roya Jacobsena.

Legendarna seria dopiero nabiera rozpędu! W 2019 roku do Niewidzialnych dołączy poruszająca i doskonale napisana historia rodzinna, czyli Współczesna rodzina Helgi Flatland. Następne będzie Pożegananie z Afryką – klasyka, która kolejny raz przeniesie nas na farmę u stóp gór Ngong oraz Białe morze – drugi tom trylogii Barrøy Roya Jacobsena.

Echo Chorzowa recenzjeRok 2019 to czas amerykańskiej literatury najlepszej próby. Nagrodzona National Book Award 2017 historia Jojo, czyli Śpiewajcie, z prochów, śpiewajcie, losy Stephena Floridy oraz dramatyczne doświadczenia Niru i Meredith poruszają ponadczasowe zagadnienia związane z akceptacją, wykluczeniem, znalezieniem własnego miejsca w społeczeństwie oraz cienką granicą między pasją a szaleństwem.

Literatura faktu jeszcze nigdy nie była tak pasjonująca! W roku 2019 czekają na Was najlepsi autorzy i najciekawsze momenty w historii świata. Dramatyczna wyprawa odkrywców Alaski, brawurowa eksploracja Dzikiego Zachodu w początkach XIX wieku, bitwa, która zmieniła losy wojny w Wietnamie i nieznana dotąd historia polskiego udziału w gorączce złota to dopiero początek!

Obok nich pojawią się też doświadczenia drugiej wojny światowej – zbrodnicze eksperymenty medyczne w nazistowskiej Austrii, a także poruszająca i wstrząsająca kobieca historia Holocaustu

W serii reporterskiej będzie się działo! Obok fascynujących historii kobiet – tych współczesnych, tych z lat 20. oraz tych z Omanu – znajdą się w niej też tytuły mierzące się z problemami, z którymi boryka się obecnie cały świat: rosnący w siłę ruch antyszczepionkowy, tragiczny los tysięcy uchodźców z terenów konfliktów zbrojnych, ekonomiczny kryzys regionu śródziemnomorskiego oraz coraz bardziej zmilitaryzowana i autokratyczna Rosja Władimira Putina.

Najlepsze biografie to nie tylko historie o ludziach – to przede wszystkim opowieści o ich czasach, wpływie jaki na nie wywarli i o tym, co tak naprawdę odróżniało ich od im współczesnych. W 2019 roku, kontynuując wspaniałą tradycję opowieści o Humboldtcie, Conradzie i losach statku Mayflower, zapraszamy do poznania historii Mary Wollstonecraft i Mary Shelley – dwóch nietuzinkowych kobiet, które wywarły niegasnący wpływ na światową literaturę, a także losów najsłynniejszych bliźniąt syjamskich i ich spotkania z realiami Ameryki przełomu wieków. Na deser zaś czeka na Was sprawa godna Sherlocka Holmesa, a którą rozwiązał jego „ojciec”, Arthur Conan Doyle, oraz fascynujące koleje życia jednego z najsłynniejszych polskich podróżników i pisarzy XX wieku, które wyjaśnią, dlaczego ryby śpiewają w ukajali!

Bez względu na to, czy fascynują Was dalekie Wyspy Owcze, czy może jednak pachnąca różami i rakiją płynąca Bułgaria, czy wolicie przemierzać himalajskie doliny w poszukiwaniu śladów Yeti, czy jednak bardziej pociąga Was to, co ukryte jest pod naszymi stopami – w 2019 roku nie możecie nie sięgnąć po nasze książki podróżnicze i te poświęcone przyrodzie!

Rok 2019 w literaturze obyczajowej to czas nowości, wielkich emocji i skrajnych doznań! Obok poruszających historii gorzkiego końca związku i splątanych ludzkich losów pojawią się też  opowieści o wspaniałych początkach, rodzącym się uczuciu i magii pierwszej miłości…

Dopiszą także Wasze ulubione autorki! W 2019 roku po raz kolejny spotkacie z Karoliną Wilczyńską i przyjaciółkami z ulicy Kwiatowej, które udowodnią, że wszelkie problemy najlepiej rozwiązywać wspólnymi siłami. Nie zabraknie też ukochanej przez czytelniczki „Stacji Jagodno” – dla wszystkich, którzy kochają tę serię i tych, którzy jeszcze nie mieli okazji tam zawitać, autorka szykuje na 2019 rok specjalną niespodziankę!

Przygotujcie się też na nową porcję słodko-gorzkiej przyjemności od Natalii Sońskiej, która tylko zaostrzy Wasz apetyt na więcej miłości! Razem z Agatą Przybyłek odkryjecie, że czasem jedynym sposobem, by spojrzeć w przyszłość jest uporanie się z przeszłością…

Nie zawiodą także Agnieszka Lis i Gabriela Gargaś – spod ich piór wyjdą kolejne poruszające, piękne i jakże prawdziwe historie, w których siebie odnajdzie każdy z nas…

Jakie tajemnice skrywa słodka i na pozór krucha Jane Doe? Kto morduje moskiewskich przestępców i jaki związek ma z nimi więzień, którego eskortuje Anastazja Kamieńska? Jakie jeszcze tajemnice skrywają przed światem skąpane w mroku Szetlandy Odpowiedzi na te (i wiele, wiele innych pytań!) poznacie już w 2019 roku razem z Ann Cleeves, Victorią Helen Stone i Aleksandra Marininą. Miłośnicy Roberta Małeckiego, Małgorzaty Rogali i Ryszarda Ćwirleja nie mogą przeoczyć tych tytułów! W 2019 roku Agata Górska, Antoni Fischer i Bernard Gross po raz kolejny zabiorą Was do mrocznego świata brutalnych morderstw, niewyjaśnionych tajemnic i nikłych szans na sprawiedliwość! Dołączy do nich także mecenas Joanna Chyłka – w kolejnej odsłonie bestsellerowej serii kryminałów prawniczych Remigiusza Mroza!

W 2019 roku young adult odsłoni swoje mroczniejsze oblicze, dzięki nowym, nagradzanym tytułom Victorii Schwab (nagroda GOODREADS 2018) i Courtney Summers (wyróżnienie GOODREADS 2018)!

Okrzyknięta mianem bestsellera przez magazyn „The New York Times” historia dwóch nastolatków, którzy w poszukiwaniu wiedzy i doświadczeń związanych ze śmiercią powoli przekraczają kolejne granice oraz jedna z najważniejszych amerykańskich książek dla nastolatków, czyli obsesyjna próba znalezienia dziewczyny, która zaginęła w trakcie poszukiwań mordercy swojej siostry, napną Wasze nerwy do granic możliwości!

Nie liczcie jednak na taryfę ulgową przy lekturze Przebudzonych – w nowej serii Colleen Houck akcja toczy się równie wartko jak brzeg Nilu, a mityczne, starożytne siły, które przebudziły się w Metropolitan Museum of Art, nie pozwolą Wam już nigdy spojrzeć tak samo na muzealne wystawy antycznych artefaktów!

W nadchodzącym roku ukażą się także nowe książki Adama Silvery i Becky Albertalli, głośna na całym świecie space opera youtuberki Sashy Alsberg, mroczny retelling Małej Syrenki i kilka świątecznych niespodzianek!

Czy Magda nosi w sobie cząstkę demona? Czy w godzinie próby zwykli ludzie staną po stronie Żniwiarzy? Co kryje w sobie przyszłość Jaaru i jaką role odgrywają w niej Strażnicy Żywiołów? Tego dowiecie się z kolejnych tomów „Żniwiarza” Pauliny Hendel i „Kronik Jaaru” Adama Fabera –  bestsellerowych opowieści dla nastolatków!

Okazji, by poznać niezwykłe światy, wykreowane przez czołowych polskich autorów young adoult,  będzie więcej! W 2019 roku pojawi się kolejna seria autorstwa Adama Fabera – „Krew Ferów” , zaś fanów autorki „Żniwiarz” na pewno ucieszy wieść o wznowieniu jej poprzedniej serii – „Zapomnianej księgi” (z nową redakcją i okładką!)
Z dumą prezentujemy także zwyciężczynię naszego konkursu na powieść new adult!  Spośród niemal 80 zgłoszeń to właśnie Jedyne takie miejsce Klaudii Bianek zawładnęło naszymi sercami i wierzymy, że i Was zachwyci ta historia!

W 2019 roku zamykamy serię „Circus Lumos”, ale – razem z Martyną Senator – pokażemy Wam coś zupełnie nowego!

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest