Zbiórka choinek w Chorzowie

Zbiórka choinek w Chorzowie

18 stycznia 2019 Wyłączone przez redakcja

Co zrobić z choinką po świętach? W Chorzowie po raz kolejny ruszy zbiórka świątecznych drzewek. Choinkę należy wystawić obok pojemnika na odpady zmieszane dzień przed terminem zbiórki na danej ulicy. Harmonogram dostępny jest na stronie www.chorzow.eu, terminy można sprawdzić także w specjalnym kalendarzu, który dystrybuowany jest właśnie do wszystkich skrzynek pocztowych w mieście.

Choinki trafią na kompostownie, czyli wrócą do zielonego obiegu i będą prawidłowo zagospodarowane. Zbiórka to rozwiązanie wygodne dla mieszkańców, a także ekologiczne. Zielone drzewka, które jeszcze niedawno pieczołowicie zdobiliśmy na święta powoli zaczynają gubić igły. Pewnie zastanawiacie się co z nimi zrobić. W Chorzowie rusza kolejna edycja zbiórki poświątecznych, naturalnych choinek. Zbiórka choinek będzie realizowana przez firmę odbierają odpady komunalne w dzielnicach. Jak przygotować choinkę do recyclingu?

Należy pamiętać, aby uprzednio oczyścić choinkę z dekoracji, stojaka lub doniczki przed umieszczeniem jej w odpowiednim pojemniku na odpady wielkogabarytowe lub w wyznaczonym miejscu gromadzenia odpadów wielkogabarytowych przy altanie śmietnikowej. Zebrane podczas akcji choinki zostaną przemienione w zielone paliwo.

Harmonogram wywozu choinek

źródło UM Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest