Zmiany w chorzowskiej ChSM

Zmiany w chorzowskiej ChSM

31 stycznia 2019 Wyłączono przez redakcja

Prezes ChSM Grzegorz Gowarzewski odchodzi na emeryturę od 01.02.br. Z początkiem miesiąca funkcje tę obejmie nowo wybrany prezes Marek Kopel, były radny miasta i Prezydent m. Chorzów, a obecnie (od 2018 r.) radny Sejmiku Śląskiego.

Od początku miesiąca lutego funkcję Prezesa Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej obejmie Marek Kopel. Zawodowo jest Dyrektorem Zarządu Transportu Metropolitarnego utworzonego przez Górnośląsko – Zagłębiowską Metropolię. Zarzad Transportu Metropolitarnego aktualnie zajmuje się wprowadzaniem na terenie wszystkich miast Metropolii jednolitych zasad korzystania z komunikacji publicznej a z nowym rokiem przejmie rolę jedynego organizatora komunikacji publicznej na terenie Metropolii. Społecznie był radnym Rady Miasta Chorzowa i członkiem Rady Nadzorczej Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Marek Kopel – jako nowo wybrany prezes ChSM jest odpowiednim kandydatem do objęcia funkcji prezesa ChSM, ponieważ już wcześniej zarządzał zasobami mieszkaniowymi, m.in jako prezydent m. Chorzów, a następnie jako radny. Nowo mianowany prezes posiada więc odpowiednie kompetencje i jest dobrze przygotowany do pracy na tym stanowisku.

Marek Kopel zamierza kontynuować działalność poprzedniego prezesa. Uważa, że jest to potrzebna kontynuacja zarządzaniem ChSM. Spółdzielnia znajduje się w dobrej sytuacji ekonomicznej, nie wymaga wprowadzania żadnych rewolucji. Zmiana na stanowisku prezesa ChSM nastąpi na początku lutego.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest