Znamy daty SEC 2019. Finał ponownie w Chorzowie

Znamy daty SEC 2019. Finał ponownie w Chorzowie

1 lutego 2019 Wyłączono przez redakcja

Güstrow, Toruń, Vojens oraz Chorzów będą gospodarzami Indywidualnych Mistrzostw Europy w sezonie 2019. Speedway Euro Championship 2019 rozpocznie się 13 lipca w niemieckim Güstrow. Będzie to już piąta wizyta cyklu zmagań o tytuł najlepszego żużlowca w Europie w tym miejscu. Ostatnim zwycięzcą rundy na torze w Güstrow jest Robert Lambert.

CHORZOW 15.09.2018
TAURON SEC SPEEDWAY EUROPEAN CHAMPIONSHIP
FOT. JAROSLAW PABIJAN/ 400mm.pl

SEC powraca również do Torunia. Będzie to już trzecia wizyta cyklu Indywidualnych Mistrzostw Europy na Motoarenie, a zawody odbędą się 27 lipca. Po pięciu latach przerwy cykl SEC zawita do Danii. W 2014 roku zmagania odbyły się w Holsted,  tym razem gospodarzem zawodów będzie Vojens. Trzecia runda Indywidualnych Mistrzostw Europy odbędzie się 10 sierpnia.

– Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że od razu w naszym pierwszym sezonie w Vojens, będziemy organizować tu rundę SEC. Mamy nadzieję, że nasza współpraca z One Sport przyniesie wiele dobrego dla żużla w Danii. Jest duża szansa, że zaproszenie do udziału w cyklu otrzyma Nicki Pedersen, a co za tym idzie, wystąpi w Vojens już w sierpniu – skomentował Jacob Olsen, który od 2019 zarządza stadionem w Vojens, przejmując obiekt od swojego ojca, Ole.

Finałowa runda zmagań odbędzie się na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zeszłoroczny sukces organizatorów związany z budową toru żużlowego na stadionie lekkoatletycznym oraz ogromem przedsięwzięcia sprawił, że żużel w Chorzowie zyskał aprobatę wśród zawodników, działaczy oraz kibiców. Naturalnym posunięciem jest więc ponowne rozegranie finałowej rundy Indywidualnych Mistrzostw Europy na stadionie, który może pomieścić niemal 50 000 widzów.

Na ten moment, pewnymi udziału w SEC 2019 są zawodnicy, którzy zajęli miejsca od pierwszego do piątego w klasyfikacji generalnej cyklu. Jest to Leon Madsen, Jarosław Hampel, Robert Lambert, Mikkel Michelsen oraz Antonio Lindbaeck. Kolejne dziesięć miejsc zarezerwowane jest dla zawodników, którzy przebrną przez kwalifikacje  lub otrzymają stałe „dzikie karty” od organizatorów cyklu. Eliminacje do cyklu SEC 2019 rozpoczną  się 27 kwietnia.

  • 27 kwietnia – I runda kwalifikacyjna – Gorican (Chorwacja)
  • 27 kwietnia – II RK- Poznań (Polska)
  • 1 maja – III RK – Równe (Ukraina)
  • 1 maja – IV RK – Krsko (Słowenia)
  • 25 maja – SEC Challenge – Nagyhalasz (Węgry)
  • 13 lipca – I Finał SEC – Güstrow (Niemcy)
  • 27 lipca – II Finał SEC – Toruń (Polska)
  • 10 sierpnia – III Finał SEC – Vojens (Dania)
  • 28 września – IV Finał SEC – Chorzów (Polska)
Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest