Ceny prądu. Przedsiębiorcy sfrustrowani, wciąż nie wiedzą, ile zapłacą

Ceny prądu. Przedsiębiorcy sfrustrowani, wciąż nie wiedzą, ile zapłacą

15 lutego 2019 Wyłączono przez redakcja

Ustawa zamrażająca ceny prądu powoduje zatory w biznesie. Przedsiębiorcy nadal nie wiedzą, jakie rachunki będą musieli płacić, przez co prowadzenie firmy jest znacznie utrudnione. Resort odpowiada: ustawa weszła w życie, a rozporządzenia już powstają.

Chaos związany z ustawą o cenach prądu trwa. Ministerstwo zapewnia: ustawa obowiązuje, wkrótce podamy szczegóły (Fot: BRYKCZYNSKI/REPORTER/EAST NEWS)

Przedsiębiorcy skarżą się na opieszałość Ministerstwa Energii w kwestii wydania rozporządzeń do ustawy o cenach energii elektrycznej. Biznes wciąż nie wie, ile zapłaci za prąd, a – w szczególności dla dużych spółek – to ogromny problem. W takich warunkach nie da się sporządzić biznesplanu czy zaplanować wydatków związanych z kosztami prowadzenia działalności, o planowaniu inwestycji nie wspominając.

Ministerstwo Energii już w styczniu miało wydać rozporządzenia do ustawy zamrażającej ceny prądu, przyjętej w ekspresowym tempie jeszcze w grudniu 2018 r. Ustawa zakłada zamrożenie cen prądu w 2019 r. na poziomie z 30.06.2018 r. Stabilizację ceny ma zagwarantować obniżenie podatku akcyzowego oraz opłaty przejściowej. Do tego opłata za przesył i dystrybucję energii ma być ustalona na poziomie nie wyższym niż z dnia 31.12.2018 r. Dzięki temu rachunki za prąd mają nie wzrosnąć przez cały 2019 r.

źródo wp.pl

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest