Stacje ładowania dla samochodów na parkingu IKEA

Stacje ładowania dla samochodów na parkingu IKEA

2 lutego 2019 Wyłączone przez redakcja

Przyłącz się do stacji ładowania elektryków na parkingu IKEA Katowice. Właściciele pojazdów elektrycznych i hybrydowych mogą już ładować swoje samochody w stacjach ładowania na dolnej płycie parkingu IKEA Katowice. Każde stanowisko obsłuży jednocześnie dwa pojazdy, czyli w tym samym czasie mogą ładować się cztery samochody.

Na dolnej płycie parkingu IKEA Katowice uruchomiono dwa specjalnie oznakowane stanowiska ładowania pojazdów elektrycznych. Urządzenia, każde z nich o mocy 22kW, pozwalają na naładowanieakumulatorów do pełna w przeciągu od kilkudziesięciu minut do kilku godzin, w zależności od rodzaju pojazdu i pojemności jego baterii. Czas ten można wykorzystać na odwiedzenie sklepu, restauracji lub kawiarni IKEA. Firmą obsługującą stacje jest GreenWay Polska, stąd kierowcy chcący skorzystać z ładowarek muszą być zarejestrowani u operatora. Osoby niezarejestrowane otrzymają bezpłatnie kartę RFID GreenWay umożliwiającą ładowanie w punkcie obsługi klienta w sklepie IKEA lub mogą zarejestrować się na stronie operatora (greenwaypolska.pl). Wówczas otrzymają kartę pocztą. Uruchamianie ładowania dla osób zarejestrowanych możliwe jest też za pomocą aplikacji online.

– Chcemy inspirować ludzi do życia w bardziej zrównoważony sposób. Zachęcamy klientów oraz pracowników do korzystania z komunikacji miejskiej lub współdzielenia samochodu w drodze do pracy czy na zakupy. Mamy nadzieję, że udostępnienie stacji ładowania samochodów elektrycznych i hybrydowych przyczyni się do popularyzacji niskoemisyjnych środków transportu w Aglomeracji Śląskiej – mówi Karol Tomczyk, Dyrektor Sklepu IKEA Katowice.

Z roku na rok samochody elektryczne i hybrydowe cieszą się w stolicy Śląska coraz większą popularnością. Jak podaje Urząd Miasta Katowice, w ciągu ostatnich dwóch lat tylko w samych Katowicach zarejestrowano 65 pojazdów o napędzie elektrycznym i 1573 samochodów o napędzie hybrydowym.

IKEA nieustannie angażuje się w działania na rzecz środowiska naturalnego oraz rozwija ofertę produktów pozwalających prowadzić bardziej zrównoważone życie na co dzień. Celem IKEA na najbliższe lata jest realizacja 100% dostaw do klientów przy pomocy pojazdów elektrycznych lub innych samochodów o zerowej emisji spalin. Budowa stacji ładowania pojazdów na podziemnym parkingu IKEA Katowice jest częścią strategii zrównoważonego rozwoju szwedzkiej sieci. Wcześniej podobne punkty udostępniły swoim klientom sklepy IKEA we Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Bydgoszczy i Lublinie.

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest