300 pluszaków dla małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

300 pluszaków dla małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka

16 marca 2019 Wyłączono przez redakcja

Do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach trafiło 300 pluszaków. To efekt zbiórki zorganizowanej przez IKEA Katowice. Przytulanki pomogą personelowi medycznemu nawiązać kontakt z maluchami i oswoić ich z procesem leczenia.

IKEA Katowice kolejny raz wsparła małych pacjentów Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Akcja zbierania maskotek trwała od początku listopada do 5 stycznia br. W tym czasie każdy z klientów i pracowników sklepu mógł kupić pluszaka i wrzucić go do specjalnego pojemnika, umieszczonego za linią kas. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się zebrać 300 pluszaków – 96 z nich przekazali klienci, resztę dołożyła IKEA Katowice.

– Cieszymy się, że po raz kolejny nasi klienci wykazali się chęcią pomagania i dzięki ich wsparciu 300 nowych pluszaków trafi do dzieci znajdujących się w poradniach specjalistycznych oraz na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka – powiedziałKarol Tomczyk, Dyrektor Sklepu IKEA Katowice.

 Pluszaki pełnią w szpitalu ważną rolę terapeutyczną. Mali pacjenci wymagają odpowiedniego postępowania nie tylko medycznego, ale i psychologicznego. Maskotka wręczona podczas leczenia pozwala w dużym stopniu rozładować stres i wzbudzić zaufanie do personelu medycznego.

Każdy nawet najdrobniejszy gest, który pomaga dzieciom oswoić się ze stresem związanym z pobytem w szpitalu, jest bardzo cenny. Pluszaki ułatwiają kontakt z małymi pacjentami, dzięki czemu wizyta u lekarza jest dla nich choć trochę łatwiejsza – mówi Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach – W imieniu naszych podopiecznych składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w zbiórkę pluszaków orazprzedstawicielom IKEA Katowice za kolejną udaną akcję – dodaje Wojciech Gumułka.

IKEA , Pluszaki , pogotowie, karetka , przekazanie, KPR , Lazarza

IKEA , Pluszaki , pogotowie, karetka , przekazanie, KPR , Lazarza

Kampania „Zabawa to poważna sprawa”

IKEA Katowice od wielu lat współpracuje z Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, a podopieczni szpitala otrzymali już blisko 5 tys. pluszaków IKEA. Zakończona niedawno zbiórka była częścią międzynarodowej kampanii społecznej IKEA „Zabawa to poważna sprawa”. Skupia się ona na promowaniu oraz zapewnieniu najmłodszym praw do rozwoju. Przez cały okres swojej działalności IKEA Foundation przekazała 45 milionów euro na strategiczne i długoterminowe projekty realizowane przez sześć organizacji partnerskich na świecie: UNICEF, War Child, Room to Read, Handicap International, Special Olympics i Save the Children. Nieodłącznym elementem międzynarodowej kampanii społecznej „Zabawa to poważna sprawa” jest kolekcja pluszowych maskotek SAGOSKATT, tworzona we współpracy z dziećmi z całego świata. Dochód ze sprzedaży zabawek w Polsce w całości zostanie przeznaczony na wsparcie 4 lokalnych organizacji. Zwycięskie instytucje otrzymają dofinansowanie w wysokości od 40 do 50 tys. zł, które zostanie przeznaczone na realizację programów edukacji ekologicznej oraz przeciwdziałanie zmianom klimatu.

 

IKEA Katowice istnieje od 2000 roku i oferuje blisko 12 tys. produktów zlokalizowanych w 60 inspirujących wnętrzach. Ponadto posiada przestronną restaurację z 410 miejscami siedzącymi, z bezpłatnym dostępem do internetu, miejscem dla karmiącej mamy oraz strefą zabawy dla najmłodszych, a także bezpłatną bawialnię „Czarodziejski Las Smaland” z profesjonalną opieką dla dzieci w wieku 3-10 lat.

 

Nazwa marki IKEA to akronim– skrót utworzony z pierwszych liter imienia i nazwiska założyciela firmy oraz nazw farmy i parafii, skąd pochodził (Ingvar Kamprad Elmtaryd Agunnaryd).

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest