Chorzowscy uczniowie wywalczyli drugie miejsce

Chorzowscy uczniowie wywalczyli drugie miejsce

18 marca 2019 Wyłączono przez redakcja

W piątek, 15 marca, w Oddziale ZUS w Chorzowie odbył się etap wojewódzki olimpiady ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Uczestniczyło w nim 20 najlepszych szkół, spośród 139, z województwa śląskiego. UczniowieOliwia Matusek, Patryk Świętek, Sandra Osadnik z Technikum Ekonomicznego w CKZiU w Chorzowie zajęli II miejsce.

W wojewódzkim finale wzięło udział dwadzieścia trzyosobowych drużyn, które miały za zadanie rozwiązywanie testu o ubezpieczeniach społecznych. Składało się na niego 25 pytań. Był to test wielokrotnego wyboru, stąd też dodatkowa trudność. Jak podkreślali uczniowie tegoroczne pytania były trudne i wymagały nie tylko wiedzy, ale też skupienia, bo czasami o prawidłowej odpowiedzi stanowiło jedno słowo. Przypomnijmy, że do etapu wojewódzkiego dostali się najlepsi z najlepszych. W województwie śląskim wystartowało ponad 4,8 tys. uczniów ze 139 szkół. W piątek zmierzyło się 60 najlepszych przedstawicieli z 20 szkół, pokonując ponad 4774 rywali. Zatem wiedza uczniów, którzy w piątek zawitali na półfinał olimpiady do Chorzowa była ogromna.

A było o co walczyć, bo zwycięzcy etapu wojewódzkiego spotkają się na finale Olimpiady w Warszawie, gdzie przygotowano na laureatów cenne nagrody i indeksy na wyższe uczelnie.

[themoneytizer id=”26206-19″]

 

Walka była zacięta, bo o zwycięstwie zadecydowała dopiero dogrywka.  Rozegrano ją pomiędzy drużyną z Technikum Ekonomicznego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chorzowie, zeszłorocznych zdobywcach 2. miejsca w centralnych zmaganiach olimpiady  i uczniami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących I Liceum Ogólnokształcącego w Zabrzu. Oba zespołu zdobyły po 22 punkty. W dogrywce lepsi okazali się uczniowie z Zabrza i to oni będą reprezentować województwo śląskie w finale olimpiady ZUS w Warszawie 26 kwietnia.

Trzecie miejsce zdobyła młodzież z  Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle, która na 25 pytań udzieliła 21 poprawnych odpowiedzi.

– Projekt Lekcje z ZUS i Olimpiada, cieszą się co raz większym zainteresowaniem. W ubiegłym roku do Olimpiady przystąpiło w całym kraju ok. 30 tys. uczniów, w tym roku są to już 34 tys. Bardzo nam zależy na tym, by młodzież wkraczając w dorosłe życie była wyposażona już na starcie w wiedzę o ubezpieczeniach społecznych. Wierzymy, że dzięki temu będą mogli świadomie kierować swoją karierą zawodową, która pozwoli im na zabezpieczenie przyszłości pod kątem ryzyka ubezpieczeniowego – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Tegoroczny półfinał olimpiady miał szczególną oprawę. Na zaproszenie komitetu wojewódzkiego olimpiady przyjechał Mariusz Jedynak, wiceprezes ZUS oraz wicewojewoda śląski Robert Magdziarz, którzy mocno kibicowali wszystkim zespołom.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest