Piękno, które pozostanie – recenzja – Ashley Woodfolk

Piękno, które pozostanie – recenzja – Ashley Woodfolk

18 marca 2019 Wyłączone przez redakcja

Autumn, Shay i Logan chodzą do tej samej szkoły. Wydaje się, że nic więcej ich nie łączy. Nic poza stratą i muzyką.​Autumn od zawsze wiedziała, kim jest – utalentowaną artystką i lojalną przyjaciółką. Shay definiowała siebie poprzez więź z siostrą bliźniaczką oraz swoją muzyczną pasję.

Logan z reguły zaczynał pisać piosenki o miłości, kiedy jego własne życie uczuciowe zaczynało odbiegać od ideału.

Kiedy jednak każde z nich dotknęła tragedia, muzyka nagle przestała im wystarczać. Teraz Logan nie może przestać oglądać vloga swojego zmarłego chłopaka. Gniew, żal i poczucie winy całkowicie go obezwładniają. Chłopak wie, że nic nie zdoła cofnąć przykrych słów, które kiedyś wypowiedział. Shay próbuje nie widzieć w sobie odbicia siostry, a pochłaniające ją mrok i ataki paniki stara się ukryć, imprezując z chłopakami na koncertach. Autumn zaś bez końca wysyła wiadomości do swojej najlepszej przyjaciółki, chociaż wie, że już nigdy nie dostanie od niej odpowiedzi.

Mimo wszelkich przeciwności losu, trójkę obcych sobie osób połączy muzyka jednego zespołu. ​Czy mimo wszystkich problemów znajdą coś, co zdoła ich ocalić? Czy muzyka jest wystarczającą siłą, by udowodnić tej trójce, że piękno nadal kwitnie w tych, którzy pozostali z nami?

Piękno, które pozostaje jest pełną emocji opowieścią o tym, jak jednoczy nas muzyka, jak tragedia sprawia, że się od siebie odsuwamy oraz o tym, jak życie potrafi się zmienić w ciągu jednej chwili – na lepsze lub gorsze. Musicie to przeczytać! Bustle.com​

[themoneytizer id=”26206-19″]

 

Autorka powieści serwuje czytelnikowi ogrom skrajnych emocji, ukazując kolejne etapy żałoby. Chwilami wymierza policzek i łamie serca, by niedługo potem rozśmieszyć, a nawet dać nadzieję. Historie wszystkich bohaterów są mocno angażujące. Na próżno jednak doszukiwać się w tej książce wciągającej akcji. Poznając krok po kroku zmagania związane z utratą bliskiej osoby, czytelnik ma bowiem poczuć emocje, jakie targają nastolatkami. Wśród tych wszystkich smutnych wydarzeń autorka pokazuje również, jak wiele wsparcia można otrzymać od najbliższych. Nawet w najtrudniejszych chwilach pomoc rodziny i przyjaciół może być nieoceniona. Niezależnie od tego, jakiego jesteśmy pochodzenia czy orientacji seksualnej, śmierć bliskich dotyka nas w podobny sposób. Czasem dopada nas żal, obezwładniający smutek a nawet poczucie winy. Mimo, że powieść trafia czytelnika prosto w serce, to prosty język, znacznie ułatwia zrozumienie przesłania Pani Woodfolk.

Autor:Ashley Woodfolk

Tłumaczenie:Anna Tomczyk

ISBN:978-83-7976-117-3

Ilość stron:399

Oprawa:miękka

Data premiery:2019-02-13

Rok wydania:2019

Przekład: Anna Tomczyk

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest