Wszystkiego Najlepszego dla Wszystkich Pań

Wszystkiego Najlepszego dla Wszystkich Pań

8 marca 2019 Wyłączono przez redakcja

Przypominamy wszystkim zapominalskim, że dzisiaj obchodzimy dzień Naszych Pięknych Pań. Dzień Kobiet po raz pierwszy obchodzono 28 lutego 1909 roku? W Polsce ten dzień na szeroką skalę był obchodzony do 1993 r. Jak jest obecnie? Czy dalej obchodzi się Dzień Kobiet i jaka jest historia tego święta? Dzień Kobiet to święto, które co roku obchodzone jest 8 marca. Co ciekawe, po raz pierwszy był obchodzony 28 lutego 1909 r.

DZIEŃ KOBIET – ustanowiony przez Socjalistyczną Partię Ameryki po zamieszkach i strajkach w Nowym Jorku.

Od 1910 r. Dzień Kobiet obchodzony jest 8 marca. W Polsce to święto na szeroką skalę obchodzone było do 1993 r. Życzenia na Dzień Kobiet 2017. Wierszyki i życzenia SMS [POWAŻNE, ZABAWNE TRADYCYJNE] Dzień Kobiet jest obecnie oficjalnym świętem w Albanii, Algierii, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Bośni i Hercegowinie, Brazylii, Bułgarii, Burkina Faso, Kamerunie, Chinach, Kubie, Laosie, Kazachstanie, Kirgistanie, Macedonii, Mołdawii, Mongolii, Czarnogórze, Polsce, Rumunii, Rosji, Serbii, Tadżykistanie, Ukrainie, Uzbekistanie, Wietnamie, Włoszech i Zambii. Mężczyźni wręczają wtedy znajomym kobietom – matkom, żonom, partnerkom, koleżankom kwiaty i drobne podarunki. W niektórych krajach (jak Rumunia) dzień ten jest równoważny z dniem matki, podczas którego dzieci ofiarują drobne prezenty swoim matkom i babciom.

Wszystkiego Najlepszego dla Wszystkich PańW Polsce święto było popularne w okresie PRL. W latach 70. do popularnych podarunków dołączyły kwiaty. Początkowo ofiarowywano goździki, a później tulipany. Z okazji tego dnia publikowano portrety kobiet różnych sektorów życia gospodarczego zgodnie z opinią Władysława Gomułki, że „nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli”. W zakładach pracy czy szkołach był obchodzony obowiązkowo. Była to okazja do uzupełniania braków w zaopatrzeniu, dlatego wręczano paniom takie dobra materialne jak rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło, kawa.

W dniu dzisiejszym chcemy podtrzymać tradycję święta Kobiet i redakcja portalu składa najserdeczniejsze życzenia;

[themoneytizer id=”26206-19″]

 

Życzymy Wam abyście odnalazły swoje myśli i marzenia, a bliskich Wam osobach siłę i piękno tworzenia, w otaczającym świecie radość istnienia, w kolorach, smakach i zapachach wielkość natchnienia, a w sobie miłość i wyrozumiałość dla tej drugiej, brzydszej połowy!

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest