PitStop w Chorzowie: za darmo sprawdzą stan techniczny samochodów

PitStop w Chorzowie: za darmo sprawdzą stan techniczny samochodów

13 kwietnia 2019 Wyłączone przez redakcja

Warunki do jazdy samochodem są coraz lepsze. Temperatury rosną, dni są dłuższe – to najlepszy moment na sprawdzenie stanu technicznego auta przed rodzinnymi wycieczkami i długimi weekendami. Mieszkańcy Chorzowa będą mieli okazję zrobić to bezpłatnie już we wtorek 16 kwietnia w ramach wydarzenia promującego bezpieczeństwo drogowe.

ProfiAuto PitStop to bezpłatna akcja, która każdego roku odbywa się w kilkudziesięciu miastach w całej Polsce. W Chorzowie pojawi się z inicjatywy firmy Jadar Auto. Stan techniczny swojego auta będzie można sprawdzić na parkingu przy galerii handlowej AKS Carrefour, ul. Parkowa 20, w godzinach od 10 do 16.

– W mobilnym punkcie serwisowym robimy przegląd układów i części, które bezpośrednio przekładają się na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Większość z nas pewnie zmieniła już opony z zimowych na letnie. Jeśli nie to najwyższy czas to zrobić. Warto też sprawdzić w jakim stanie są inne elementy wpływające na bezpieczeństwo podczas jazdy. W ramach akcji sprawdzamy, jak wygląda zawieszenie, kontrolujemy akumulator, ogumienie, oświetlenie czy wycieraczki. Zwracamy też uwagę na jakość płynów eksploatacyjnych. Badamy temperaturę wrzenia płynu hamulcowego oraz krzepliwość płynu chłodniczego. Jak sama nazwa akcji wskazuje, całość odbywa się ekspresowo i profesjonalnie – mówi Mariusz Maksym, ekspert techniczny ProfiAuto.

[themoneytizer id=”26206-19″]

 

Tylko w ubiegłym roku podczas akcji PitStop mechanicy ProfiAuto Serwis sprawdzili kondycję blisko 6500 aut, a ponad 2100 kierowców zgodziło się anonimowo udostępnić wyniki przeglądów ich samochodów na potrzeby corocznego zestawienia. Więcej niż połowa pojazdów wymagała wizyty w warsztacie w celu usunięcia usterek. To pokazuje, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w zakresie uświadamiania kierowcom relacji pomiędzy stanem technicznym samochodu a bezpieczeństwem na drogach.

– Dłuższe dni i rosnące temperatury oznaczają coraz lepsze warunki do jazdy samochodem. Wiosną powinniśmy nie tylko zmienić opony na letnie, ale zadbać także o inne elementy samochodu, które mają wpływ na nasze bezpieczeństwo. Zanim wyruszymy w dalsze trasy warto sprawdzić, w jakim stanie jest np. układ kierowniczy czy elementy zawieszenia. Dlatego zachęcamy kierowców do udziału w bezpłatnej akcji PitStop i konsultacji z naszymi fachowcami – mówi Dariusz Seif, właściciel firmy Jadar Auto należącej do sieci ProfiAuto.

Poza profesjonalnym formularzem z przeprowadzonej kontroli, każdy uczestnik wydarzenia otrzyma również motoryzacyjny upominek. Organizatorami akcji PitStop są: marka ProfiAuto, firmy Jadar Auto, ATE, Eni, MANN-FILTER, Osram, Valeo oraz Varta.

###

O ProfiAuto:

ProfiAutoto należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca 230 hurtowni i sklepów motoryzacyjnych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonuje już ponad 1800 serwisów motoryzacyjnych wchodzących w skład sieci ProfiAuto Serwis. Partnerzy marki to wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty. Sprzedawane za pośrednictwem sieci części i akcesoria samochodowe pochodzą od największych, renomowanych producentów i są przeznaczone do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Sieć ProfiAuto jest także organizatorem ogólnopolskich imprez motoryzacyjnych, w tym: targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show oraz cyklu wydarzeń ProfiAuto PitStop. Marka jest również sponsorem zespołu ProfiAuto Racing Team, biorącego udział w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski, pomysłodawcą programu „Projekt Warsztat” emitowanego na antenie TVN Turbo oraz unikatowego, jedynego w kraju „Rankingu awaryjności samochodów według polskich mechaników”.

Zapraszamy na strony: www.profiauto.pl, www.profiauto.pl/blogoraz www.facebook.com/profiauto

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest