Trzeci etap 76. Tour de Pologne wyruszy ze Stadionu Śląskiego

Trzeci etap 76. Tour de Pologne wyruszy ze Stadionu Śląskiego

12 kwietnia 2019 Wyłączono przez redakcja

W Warszawie odbyła się konferencja inaugurująca 76. edycję wyścigu Tour de Pologne. Największy wyścig kolarski w kraju odbędzie się od 3 do 9 sierpnia. Województwo śląskie jest partnerem startu etapu 3, który wyruszy ze Stadionu Śląskiego oraz mety etapu 4, która odbywać się będzie pod hasłem 100 lecia Powstań Śląskich.

„Tour de Pologne to największe wydarzenie sportowe w Polsce. Jesteśmy dumni, że województwo śląskie jest partnerem tak prestiżowego wyścigu kolarskiego, którego 4-ty etap odbywać się będzie pod hasłem 100 lecia Powstań Śląskich. W tym roku obchodzimy setną rocznicę wybuchu I powstania śląskiego i chcemy aby temat ten zaistniał szeroko w przestrzeni publicznej. Liczymy na sportową rywalizację na najwyższym poziomie i trzymamy kciuki za naszych zawodników.” – podkreślił Wojciech Kałuża, wicemarszałek województwa śląskiego.

Podczas konferencji przedstawiono m.in. clip prezentujący Tour de Pologne, materiał opowiadający o historii wyścigu kolarskiego, prezentację filmową zawierająca przegląd zwycięzców TdP, materiał TdP promujący Polskę. Zapowiedziano także imprezy towarzyszące, wśród których znalazły się m.in. Tour de Pologne Amatorów i Kinder + Sport Mini Tour de Pologne czy Wyścig po zdrowie. W dalszej części zaprezentowano w clipach filmowych poszczególne klasyfikacje, czyli punkty, premie i nagrody finansowe, o które walczyć będą kolarze podczas 76. TdP.

Na oficjalną prezentację trasy zostało zaproszonych 500 osób, w tym przedstawiciele województw, miast, sponsorów, partnerów, firm i służb współpracujących oraz bohaterów głównych – kolarzy. Tegoroczna trasa TdP UCI World Tour odbędzie się w 7 etapach:

  1. Etap: 3.08. Kraków-Kraków (136 km);
  2. Etap: 4.08. Tarnowskie Góry-Katowice (153 km);
  3. Etap 5.08. Stadion Śląski, Chorzów-Zabrze (157 km);
  4. Etap 6.08. Jaworzno- Śląskie, Kocierz (173 km);
  5. Etap 7.08. Kopalnia Soli „Wieliczka”- Bielsko-Biała (154 km);
  6. Etap 8.08. Małopolska, Zakopane (155 km);
  7. Etap 9.08. BUKOVINA Resort- Bukowina Tatrzańska (132,5).

Konferencję zakończył mini recital utworów Stanisława Moniuszki w wykonaniu Kamili Malik.

Tour de Pologne to nie tylko wydarzenie sportowe, ale też społeczne, promocyjne i logistyczne. Od lat znajduje uznanie wielu instytucji, które doceniają jego profesjonalną organizację i rangę w budowaniu wizerunku Polski.

Tour de Pologne to wieloetapowy szosowy wyścig kolarski, największe i jedno z najbardziej prestiżowych wydarzeń sportowych organizowanych w Polsce. Nagrodzony m.in. tytułem „Najlepszej Sportowej Imprezy Roku” w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i TVP, statuetką DEMES, Nagrodą Biznesu Sportowego. Zyskał również uznanie władz Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Tour de Pologne zaliczany jest do cyklu UCI World Tour, czyli najwyższej rangi wyścigów kolarskich.

BP UMWŚ

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest