Zatrzymano kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej

Zatrzymano kolejnych członków zorganizowanej grupy przestępczej

26 kwietnia 2019 Wyłączone przez redakcja

Funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwoje obywateli Polski, którzy są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Grupa ta czerpała korzyści majątkowe z uprawiania prostytucji przez inne osoby.

W tej sprawie funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej prowadzą śledztwo pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Do zatrzymania kolejnych członków międzynarodowej grupy przestępczej doszło na terenie powiatu pszczyńskiego. Zajmowali się oni dokonywaniem na terytorium Polski przestępstw, polegających na czerpaniu korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez inne osoby.

Jednym z zatrzymanych jest 43-letni obywatel Polski. Mężczyzna ten podejrzany jest o kierowanie oraz udział w zorganizowanej międzynarodowej grupie przestępczej. Z kolei zatrzymana 39-letnia Polka podejrzana jest o udział w tej zorganizowanej grupie.

W toku przeprowadzonych przeszukań w miejscu zamieszkania osób podejrzanych funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłych kar i grzywien mienie ruchome w postaci, waluty polskiej, a także elektroniczne nośniki pamięci komputerowej, telefony komórkowe oraz broń gazową i amunicję. Zabezpieczono również znaczne ilości substancji anabolicznych oraz przedmioty, które mogą świadczyć o ich produkcji i paczkowaniu w celu dalszego nielegalnego wprowadzenia tych substancji do obrotu.

Prokurator Prokuratury Okręgowej w Katowicach prowadzący śledztwo przedstawił już zatrzymanym osobom zarzuty. W stosunku do podejrzanej Polki prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5000 złotych oraz dozór Policji. Wobec podejrzanego Polaka na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Katowicach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

W listopadzie 2018 roku w związku z tą sprawą funkcjonariusze Śląskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali już obywatela Bułgarii. Mężczyzna usłyszał zarzut udziałuw zorganizowanej międzynarodowej grupie przestępczej i został tymczasowo aresztowany.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest