KELLY HUNTER W GALERII KATOWICKIEJ?

KELLY HUNTER W GALERII KATOWICKIEJ?

18 czerwca 2019 Wyłączono przez redakcja

Od niedawna w Galerii Katowickiej można spotkać… Kelly Hunter. Słynna brytyjska aktorka rozmawia z każdym, kto pojawi się w odpowiednim miejscu obiektu. Jak to możliwe? Na ogólnodostępnym pasażu Katowickiej, na poziomie 0, stanął specjalny multimedialny pylon, na którym – po uruchomieniu – można obejrzeć nagranie z aktorką i posłuchać jej wypowiedzi. Zachęca ona do zrozumienia autyzmu, jako wzór działań podając wieloaspektowy program „Katowicka dla Autyzmu”.

Co zrobić, by spotkać Kelly Hunter? Wystarczy znaleźć multimedialny pylon, stanąć przed nim i… wsłuchać się w głos aktorki. Pylon ma ekrany z dwóch stron: na jednej, od wejścia od ul. 3 Maja, wyświetlana jest nieprzerwanie animacja zapraszająca do stanięcia z drugiej strony: „Nie stój w tyle, chodź do przodu. Powiemy Ci coś ważnego”. Gdy ktoś podejdzie, stając dokładnie naprzeciw ekranu, specjalnie zaprogramowana kamera na podczerwień uruchamia film z Kelly Hunter.

Aktorka przekazuje nam ważną wiadomość, dotyczącą programu „Katowicka dla Autyzmu”. Przypomnijmy, w skład kompleksowych działań ułatwiającym osobom z ASD pobyt, po raz pierwszy tak szeroko realizowanych w europejskim centrum handlowym, wchodzą m.in.: Pokój Wyciszenia, ciche godziny, sklepy przyjazne osobom ze spektrum autyzmu, dynamiczna aplikacja mobilna z trasą wytyczoną do Pokoju Wyciszenia czy film VR pt. „Jedno centrum – wiele optyk”. Miarą funkcjonalności i sukcesu wprowadzonych rozwiązań niech będą słowa Kelly Hunter: „Galeria Katowicka – dobra robota!” – wypowiedziane w trakcie nagrania.

Kelly Hunter rozpoznawalna jest przede wszystkim jako wybitna aktorka teatru szekspirowskiego. Znana jest również ze swojej działalności na rzecz osób z obniżoną sprawnością funkcjonowania w społeczeństwie oraz zaangażowania w liczne przedsięwzięcia dotyczące kwestii autyzmu. Jest także autorką metody The Hunter Heartbeat Method dla osób ze spektrum autyzmu.

Galeria Katowickamieści się w ścisłym centrum Katowic i jest unikalnym kompleksem komunikacyjno-komercyjnym. Powierzchnia najmu wynosi 47,609 m2 i obejmuje ponad 200 lokali, restauracji i punktów handlowych, m.in. Peek & Cloppenburg, TK Maxx, Multikino, Zara, Pull & Bear, Bershka, C&A, Reserved, Euro RTV AGD, Douglas czy Flying Tiger Copenhagen. Posiada także 10 salowe Multikino z salą Xtreme – najnowocześniejszą w Polsce, wyposażoną w system dźwiękowy Dolby Atmos oraz projektor laserowy 4K. Centrum handlowe połączone jest bezpośrednio z dworcem kolejowym i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej. Galeria Katowickazostała otwarta 18 września 2013 r.

[themoneytizer id=”26206-19″]

 

Więcej informacji na: www.galeriakatowicka.eu

Właścicielem Galerii Katowickiej jest fundusz Employees Provident Fund of Malaysiaz siedzibą w Kuala Lumpur, założony w 1951 r. To jeden z najstarszych i największych funduszy emerytalnych na świecie, inwestujący również w nieruchomości. W Polsce za zarządzanie aktywami funduszu (asset management) odpowiedzialny jest Savills Investment Management.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest