Pocztówki Agnieszka Lis – recenzja

Pocztówki Agnieszka Lis – recenzja

30 czerwca 2019 Wyłączono przez redakcja

Trzy rodziny, które są zupełnie do siebie niepodobne korzystają z okazji last minute i wyjeżdżają do Lanzarote. W chwili gdy za oknem jest szaro, zimno i ponuro wyjazd na Wyspy Kanaryjskie wydaje się wspaniałym pomysłem. Słońce, długie piaszczyste plaże stykające się z błękitem oceanu, niesamowite zachody słońca. Czego chcieć więcej?
Nie wszystko jest jednak takie piękne jak się wydaje. Poza relaksem pojawia się też czas na otwarcie przed drugim człowiekiem oraz rozmowę na trudne tematy. Maski powoli zaczynają spadać.

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich w styczniu, kiedy w Polsce jest szaro i zimno, wydają się strzałem w dziesiątkę. Słoneczne plaże, piękne widoki, hotel all inclusive. Żyć, nie umierać!

A jednak i w słonecznym raju nie zawsze może być idealnie. Trudno powstrzymać się od złośliwych komentarzy, widząc turystkę w zbyt skąpym stroju czy małżeństwo objadające się w hotelowej restauracji. Gdy okazuje się, że przewodnik testuje nową trasę, w której nie ma ani widoków ani wygód, maski opadają – do głosu dochodzą najgłębiej skrywane sekrety i ukrywane latami kłamstwa. Bohaterowie będą zmuszeni spojrzeć w głąb siebie i odkryć swoje prawdziwe ja.

Agnieszka Lis w swojej nowej powieści kreśli wyraziste portrety psychologiczne. Pokazuje jakie emocje rodzą się w nas, gdy wymarzone wakacje zamieniają się w nieporozumienie. Czy ten urlop na zawsze zmieni życie bohaterów?

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest