Fundacja Mam Marzenie – Zamiast kwiatów daj marzenie

Fundacja Mam Marzenie – Zamiast kwiatów daj marzenie

9 lipca 2019 Wyłączono przez redakcja

Wraz z nadejściem lata ruszył sezon ślubny. Tradycją jest, że pary nowożeńców jeszcze przed kościołem lub Urzędem Stanu Cywilnego otrzymują od zaproszonych gości kwiaty. To w końcu jeden z nielicznych dni w życiu, kiedy człowiek może zostać dosłownie obsypany kwiatami. Jednocześnie jednak ten kolorowy zwyczaj jest coraz częściej wypierany przez coś jeszcze piękniejszego – zbiórkę pieniędzy na wybrany cel charytatywny.

 Stosunkowo nowy w Polsce zwyczaj zbiórek pieniędzy lub podarunków na cele charytatywne zyskuje całkiem szerokie grono zwolenników. Coraz więcej osób w wyjątkowym dla siebie dniu postanawia podzielić się szczęściem z potrzebującymi, dla których los był mniej łaskawy.

Kwiaty są piękne, ale niestety szybko więdną i po kilku dniach nikt już o nich nie pamięta. Tymczasem wspomnienia obdarowanej osoby pozostają na zawsze – opowiada Karolina Leszczyńska z warszawskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie, jednej z organizacji, którą można wspomóc. – Na przykład nasza Fundacja zbiera środki na realizację marzeń dzieci, których życie jest zagrożone przez chorobę. Lista naszych podopiecznych jest długa, a ich marzenia bardzo zróżnicowane – od laptopa, przez wycieczkę do Disneylandu, aż po spotkanie ze swoim idolem. Dlatego każdy, nawet najmniejszy datek jest niezwykle ważny i znajdzie szlachetne przeznaczenie.

[themoneytizer id=”26206-19″]

 

Zbiórkę na wybrany charytatywny cel można zorganizować nie tylko w dniu ślubu, ale także z każdej innej ważnej okazji, jak urodziny, imieniny czy… zakończenie roku szkolnego. Jak sprawnie ją przeprowadzić, żeby pieniądze na pewno trafiły do potrzebujących?

  1. Wybierz konkretną fundację, dla której będziesz zbierać środki. Dowiedz się, jakie ma potrzeby – czy są to tylko fundusze, czy też np. zabawki albo artykuły szkolne. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że zbiórka na pewno trafi do potrzebujących.
  2. Poinformuj gości o zbiórce z wyprzedzeniem czasowym: umieść taką informację na zaproszeniu. Powiedz też gościom o planach osobiście, wyjaśniając, dlaczego wybrany cel jest dla ciebie ważny.
  3. Zadbaj o przygotowanie puszek, do których goście będą mogli wrzucać gotówkę – to ważne, ponieważ nie każdy może wiedzieć, w jaki sposób przekazać pieniądze. Odpowiednimi puszkami dysponują często same fundacje, dlatego warto poprosić wybraną organizację o wsparcie w tym zakresie.

Coraz popularniejsza jest też organizacja zbiórek za pośrednictwem mediów społecznościowych.

[themoneytizer id=”26206-19″]

 

– Zobaczyć uśmiech na twarzy chorego dziecka, którego najskrytsze marzenie właśnie się spełniło, pozwolić nie tylko jemu, ale też jego rodzicom czy opiekunom zapomnieć na chwilę o towarzyszącym im zwykle stresie i zmartwieniu – to absolutnie wyjątkowe, nieporównywalne z niczym doświadczenie – podsumowuje Karolina.

O Fundacji Mam Marzenie:

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku 3-18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność fundacja chce dostarczać chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomnianych wrażeń, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą
w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku, jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy.

Fundacja rozpoczęła działalność w lutym 2004 r. w Krakowie, Warszawie i w Poznaniu. Od 2007 roku działa już na terenie całej Polski i obecnie posiada 16 oddziałów: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

Od początku działalności aż do dziś wolontariusze Fundacji Mam Marzenie spełnili w sumie ponad 8100 marzeń chorych dzieci.

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest