Szturm Śląski, czyli I Bieg z Przeszkodami na Stadionie Śląskim – zakończony

8 lipca 2019 Wyłączono przez redakcja

W niedzielę, 7 lipca, odbył się Szturm Śląski, czyli I Bieg z Przeszkodami na Stadionie Śląskim. Uczestnicy wydarzenia musieli zmierzyć się z licznymi przeszkodami zlokalizowanymi na dystansie ponad 5 km. Najlepsi poradzili sobie z tym zadaniem w niespełna pół godziny. Nie zabrakło również specjalnie przygotowanego toru dla najmłodszych.

229 osób wzięło udział w biegu przygotowanym przez Stowarzyszenie Szturm we współpracy ze Stadionem Śląskim. Trasa wyznaczona przez organizatorów obejmowała nie tylko teren samego Stadionu, ale także liczne obiekty zlokalizowane w jego pobliżu. Na potrzeby wydarzenia powstały specjalne przeszkody, wykorzystana została także infrastruktura samego obiektu.

Uczestnicy musieli zmierzyć się m.in. z przechodzeniem pomiędzy drutami kolczastymi, czołganiem się przez tunel, przejściem przez równoważnię, polewaniem strumieniem wody, a także z ponad dwoma tysiącami schodów. Na dzieci czekały natomiast przeszkody umieszczone na bieżni – najmłodsi do pokonania mieli odcinek mierzący 300 metrów.

Kompletnie inna niż na wszystkich biegach przeszkodowych– tak o trasie mówił jeden z uczestników biegu, Damian Gach. –Najtrudniejszą przeszkodą były schody, które dały niejednemu zawodnikowi mocno w kość. Bieg uważam za bardzo udany i czekam na kolejną edycję  – dodał uczestnik I edycji Szturmu Śląskiego.

Zwycięzcą wśród mężczyzn okazał się Fabian Berync, który pokonał trasę w 24 minuty i 34 sekundy. Wśród kobiet najlepsza okazała się Klaudia Szuba-Łata z czasem 31 minut i 33 sekundy. Dodatkowo przyznane zostały nagrody w klasyfikacji MASTERS, dla uczestników powyżej 40. roku życia, a także nagrody dla najlepszych drużyn oraz dla najszybszej mieszkanki i najszybszego mieszkańca Chorzowa. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe medale i gadżety Stadionu Śląskiego.

Projekt dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest