Ruch Chorzów dostanie sporo pieniędzy od miasta. W zamian za promocję

Ruch Chorzów dostanie sporo pieniędzy od miasta. W zamian za promocję

11 lipca 2019 Wyłączono przez redakcja

Drużyna Ruchu Chorzów w przeciągu trzech lat spadła z ekstraklasy do piłkarskiej III ligi. Mimo to zespół może liczyć na duże wsparcie finansowe od miasta. Do grudnia bieżącego roku, klub ma otrzymać w ratach 4 miliony złotych. Jest jednak warunek.

Newspix / Lukasz Laskowski / PressFocus / Na zdjęciu: stadion Ruchu Chorzów

„Klub będzie promował miasto m.in. na strojach pierwszej drużyny, na stadionie przy Cichej, w oficjalnej telewizji klubowej, w internecie, a także poprzez ponad 200 różnego rodzaju akcji skierowanych do dzieci, seniorów, kibiców i mieszkańców miasta. Za zrealizowanie zadania Ruch otrzyma wynagrodzenie w wysokości 4 mln zł brutto płatne w miesięcznych transzach. Pierwsze wpływy z tytułu promocji miasta mają trafić do klubu na przełomie sierpnia i września” – czytamy na oficjalnej stronie internetowej Ruchu Chorzów.

Śląski klub na zrealizowanie zadania promocji miasta ma czas do 20 grudnia 2019 roku. Umowa między klubem a miastem została zawarta w poniedziałek.

4 miliony złotych brutto, jakie Ruch otrzyma od miasta, to spora kwota. Na taką nie zawsze mogą liczyć nawet kluby w PKO Ekstraklasie. Dla przykładu na sezon 2019/2020 budżet Jagielloni Białystok, czołowego polskiego klubu, zostanie zasilony kwotą 1,8 miliona z miasta.

W ostatnich sezonach Ruch Chorzów miał problemy finansowe i sportowe. Jeszcze w 2014 roku klub cieszył się z brązowego medalu mistrzostw Polski. W 2017 roku Ruch spadł z ekstraklasy. 12 miesięcy później był już w II lidze, a sezon 2018/2019 zakończył spadkiem do III ligi.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest