Chorzowskie programy skierowane do dzieci i młodzieży zostały docenione przez UNICEF

Chorzowskie programy skierowane do dzieci i młodzieży zostały docenione przez UNICEF

13 sierpnia 2019 Wyłączono przez redakcja

Miasto zostało zakwalifikowane do programu „Miasto Przyjazne Dzieciom”. Do tej pory tylko jedno polskie miasto może pochwalić się tytułem „Miasta Przyjaznego Dzieciom” – to Gdynia. Teraz na najlepszej drodze do uzyskania tego tytułu jest Chorzów,

Nasze Miasto zostało zostało zaproszone do wdrażania programu przyjaznego dzieciom. Organizacja doceniła projekty takie jak: Sportowy Chorzów, Klub Malucha i „Razem można więcej”. 


Bardzo cieszymy się z tego, że nasza codzienna praca została dostrzeżona przez taką organizację jak UNICEF – wskazuje Magdalena Sekuła, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Promocji i Aktywizacji Społecznej – Nasza oferta jest bardzo bogata. W „Sportowym Chorzowie” stawiamy na aktywne spędzanie czasu wolnego, np. zajęcia piłkarskie i ju-itsu. „Razem można więcej” to z kolei projekt związany z rewitalizacją centrum. W Chorzowie prężnie działa również „Klub Malucha”, czyli całoroczny program zajęć dla dzieci i rodziców – dodaje pani pełnomocnik.

Miasto Przyjazne Dzieciom to projekt oparty trójstronnej współpracy: zaangażowaniu samorządu, dzieci i partnerów. Miasto odpowiedzialne jest za przygotowanie warunków sprzyjających rozwojowi i edukacji dzieci. Partnerzy – organizacje samorządowe, biznes, media – podejmują współpracę, a dzieci biorą czynny udział w życiu miasta.

źródło UM Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest