Zbyt mało lekarzy – Onkologia dziecięca w Chorzowie zawieszona

Zbyt mało lekarzy – Onkologia dziecięca w Chorzowie zawieszona

12 sierpnia 2019 Wyłączono przez redakcja

Na rynku pracy brakuje lekarzy specjalistów. Niestety odczuł to Chorzów, a dokładnie Oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którego działalność została zawieszona 1 sierpnia.

Sytuacja na tym oddziale jest poważna, ale to nie tylko problem Chorzowa – zauważa Mariola Roleder, Zastępca Prezydenta Miasta – Jako lekarz z zawodu wiem, że specjalistów brakuje w całej Polsce i nie widać działań rządu, które miałyby to szybko zmienić.

Chorzowski oddział dysponuje nowoczesnym sprzętem i cieszy się wysoką renomą, jednak ze względu na brak lekarzy został zawieszony od 1 sierpnia do 31 października. W tym czasie władze szpitala prowadzą intensywne poszukiwania nowej kadry lekarskiej

W tym przypadku najważniejszym zadaniem było zapewnienie dalszej opieki medycznej pacjentom oddziału. Do tej pory leczyło się tutaj 30 dzieci.

– 21 pacjentów zostaje w Chorzowie. Będą leczeni w naszej poradni hematologicznej, która funkcjonuje normalnie – podkreślał Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie – 9 dzieci, które wymagają stałego leczenia szpitalnego, zapewniono opiekę w placówkach w Zabrzu (4 osoby), Katowicach-Ligocie (3) i Krakowie (2).

Chorzowski szpital pilnie szuka ordynatora oddziału, a także zastępcy ordynatora. W okresie zawieszenia oddziału wszyscy jego pracownicy zostali przeniesieni do pracy na inne oddziały szpitala.

Spodziewamy się jednak, że problem uda się szybko rozwiązać i oddział Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Chorzowie zacznie znowu normalnie funcjonować – dodaje Mariola Roleder

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest