Kandydaci do Senatu RP z okręgu 74 – (Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice)

Kandydaci do Senatu RP z okręgu 74 – (Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice)

20 sierpnia 2019 Wyłączono przez redakcja

Chcielibyśmy naszym czytelnikom przybliżyć kandydatów do Senatu RP z naszego okręgu wyborczego. Nasze pytania skierujemy do kandydatów z wszystkich ugrupowań. Każdy z kandydatów będzie tez miał możliwość opublikowania informacji w ramach prowadzonej kampanii dla swoich potencjalnych wyborców w odrębnej publikacji zawierającej do 1500 znaków. 

Jako pierwszą chcieliśmy przedstawić Państwu kandydatkę PiS. Podczas konferencji prasowej w Rudzie Śląskiej, Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło listy swoich kandydatów do Sejmu i Senatu. Na liście do Senatu w okręgu nr 74 znalazła się radna Dorota Tobiszowska!

Dorota Tobiszowska kandydatka do Senatu RP (PiS) zdjęcie z profilu FB

Dorota Tobiszowska (lat 53 – dane z profilu na FB), zaskakujący kandydat PiS w najbliższych wyborach do Senatu RP w ważnym okręgu numer 74 w dość zaskakujący sposób zaczyna swoją kampanię. Rekrutuje ludzi do akcji zbierania podpisów bezpardonowo atakując swojego męża. Dziś Europosła, do niedawna sekretarza stanu w ministerstwie energii, ministra Grzegorza Tobiszowskiego.

Według informacji, które dotarły do redakcji, Tobiszowska zbiera podpisy przede wszystkim pod kościołami!

Start kampanii w obłokach pomówień i niepopartych absolutnie żadnymi dowodami insynuacji, to swoiste novum. Sam pomysł, aby na plecach (czyli…nazwisku męża) wjechać do Senatu, to także rzecz godna ubolewania. Kilka miesięcy temu, D. Tobiszowska wraz  z córką wytoczyły armaty strzelające w męża i ojca, chcąc za wszelką cenę utrudnić mu wejście do Europarlamentu,  prezentując w mediach nic nie znaczące fakty wydając też różne oświadczenia m.in portalu społecznościowym Facebook – „W związku z bardzo niesympatyczną i kłamliwą wypowiedzią Wiceministra Energii Grzegorza Tobiszowskiego podaję wyjaśnienia córki Moniki. Chcę dodać, że moja córka jest osobą odpowiedzialną i dobrą. Uczy się i pracuje. Jestem dumna z niej” – napisała D. Tobiszowska. Dyskusja z czterech ścian zacisza domowego i sali sądowej została upubliczniona przez samą radną, a obecnie kandydatkę.

Dotychczasowa działalność Tobiszowskiej w polityce to mizerna karta. Jest radną w radzie miasta Ruda Śląska, oporna wobec lokalnych inicjatyw PiS (Dorota Tobiszowska nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości), wreszcie jej sympatie do Ruchu Autonomii Śląska ( w spisie powszechnym w rubryce narodowość wpisała – narodowość śląska), to wszystko daje obraz wątpliwej jakości kandydata, do piastowania bardzo poważnej funkcji. Powstaje bardzo zasadne pytanie: – kto i dlaczego zafundował wyborcom ten  żart w osobie kandydatki Tobiszowskiej?

Redakcja prosiła kandydatkę o komentarz, ale nie udzieliła nam ani komentarza ani odpowiedzi na pytania.

  • Czy jest Pani zainteresowana wprowadzeniem i zatwierdzeniem gwary śląskiej jako historycznego dobra narodowego?
  • Czy chce Pani zapewnić sobie miejsce na liście z uwagi na nazwisko męża?
  • Czy prowadzenie kampanii wspierając się kościołem jest wg Pani OK?
  • W jaki sposób sympatie z Ruchem Autonomii Śląska, a w szczególności Pani utożsamianie się z narodowością śląską bedą miały wpływ na przyszłe Pani stanowisko w kwestii „godki” śląskiej i narodowości „śląskiej”?

Próbowaliśmy wielokrotnie kontaktować się z D.Tobiszowską w celu uzyskania komentarza jednak bezskutecznie !

Dorota Tobiszowska zasiada od 2014 roku w Radzie Miasta. Startowała z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Pracuje jako Kierownik Działu Organizacyjno-Prawnego przy KWK „Pokój”. Dorota Tobiszowska zatrudniona w Polskiej Grupie Górniczej na stanowisku kierownika działu organizacyjno-prawnego. Według ostatniego oświadczenia majątkowego, w 2017 r. zarobiła ponad 160 000 zł. Z wykształcenia prawnik. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie administracji i zarządzania. Jest mocno zaangażowana w środowiska organizacji pozarządowych. Prywatnie żona Grzegorza Tobiszowskiego, który do czerwca 2019 roku piastował stanowisko wiceministra energii.

Radna działa w czterech komisjach stałych. Jest przewodniczącą Komisji Skarg, Wniosków i Petycji oraz członkiem Komisji Budżetu i Przedsiębiorczości, Komisji Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej oraz Komisji Infrastruktury i Rozwoju Miasta. 

informacje z portalu Ruda Śląska

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest