Mateusz Morawiecki odwiedził Śląsk

Mateusz Morawiecki odwiedził Śląsk

10 października 2019 Wyłączono przez redakcja
Dziś premier Mateusz Morawiecki, „jedynka” na liście wyborczej PiS w Katowicach, odwiedził stolicę naszego województwa, a następnie Świętochłowice. Przed swoimi wystąpieniami uścisnął dłonie wielu kandydatów PiS ubiegających się o głosy Ślązaków, ale – co zaskakujące – zabrakło wśród nich… walczącej o mandat do senatu Doroty Tobiszowskiej.

To, że Mateusz Morawiecki startuje w nadchodzących wyborach właśnie ze Śląska, dla wielu mieszkańców naszego województwa, jest sporym zaskoczeniem. Obecny premier rządu urodził się we Wrocławiu i nigdy nie mówił o swoim przywiązaniu do śląskiej ziemi. Czy ten strategiczny ruch PiS-u, polegający na wystawieniu jednego ze swoich najsilniejszych kandydatów właśnie w naszym województwie, w którym partie liberalne mają silną pozycję, okaże się strzałem w dziesiątkę? Przekonamy się o tym już w niedzielę.

Premiera przywitał Prezydent Świętochłowic Daniel Berger wraz z v-ce Prezydentem Adamem Trzebinczykiem.

 Podczas spotkania wyborczego z mieszkańcami Świętochłowic, które odbyło się w Centrum Kultury Śląskiej, premier mówił o tym, że wie, jak sprawić, by miasto odzyskało dawny blask.

– To, co Śląsk pokazał przez wiele lat pokazuje, że nie ma sukcesu gospodarczego bez centralnej roli Ślaska, który nie może być traktowany jako piąte kolo u wozu, albo kula u nogi. Tak było w latach dziewięćdziesiątych i dwutysięcznych. Wiem jakie macie tutaj problemy, a żeby je rozwiązać, potrzebny jest spokój, wiara, pieniądze, plan i wiarygodność realizacji tego planu – przekonywał.

Najważniejsze punkty programu PiS dotyczących naszego regionu, Mateusz Morawiecki prezentował także w Katowicach zaznaczając, że w ostatnich latach rząd przeznaczył ponad miliard złotych na uczelnie na Śląsku. Według jego zapewnień pieniądze wciąż mają płynąć do naszego województwa, a na Program dla Śląska przeznaczonych zostanie łącznie blisko 58 miliardów złotych.
– Nie może być tak, żeby konurbacja trzymilionowa nie była jednym z centrów logistycznych Polski i Europy Centralnej – podkreślał. – Jestem przekonany, że Program dla Śląska, który realizujemy, przyczyni się do tego, że Śląsk, tak jak dawniej, będzie perłą w koronie produkcji w Polsce – dodawał.

Mateusz Morawiecki jest „jedynką” w okręgu katowickim. Jego głównym kontrkandydatem jest Borys Budka z Koalicji Obywatelskiej.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest