Były reprezentant Polski usłyszał wyrok. Mariusz Ś. ukarany za nielegalne składowanie śmieci

Były reprezentant Polski usłyszał wyrok. Mariusz Ś. ukarany za nielegalne składowanie śmieci

15 listopada 2019 Wyłączono przez redakcja

Mariusz Ś. został prawomocnie skazany za nielegalnie składowanie odpadów. Były reprezentant Polski w piłce nożnej musi zapłacić karę grzywny.

Na przełomie 2016 i 2017 roku Mariusz Ś. i Witold W. nielegalnie składowali odpady na terenie nieczynnej cegielni w Konradowie koło Głuchołaz. W tym czasie na miejsce przyjechało w sumie 10 transportów z odpadami o łącznej wadze blisko 300 ton.

W sierpniu 2018 r. sąd w pierwszej instancji skazał Mariusza Ś. i Witolda W. na kary grzywny, w wysokości odpowiednio 10 i 6 tys. złotych. Wyrok został podtrzymany i stał się prawomocny. – Po apelacji sprawa trafiła do sądu odwoławczego, który utrzymał te wyroki w mocy – mówi rzecznik opolskiego sądu sędzia Daniel Kliś, cytowany przez „Radio Opole”.

Dodatkowo oskarżeni zapłacą po 2 tys. zł nawiązki na rzecz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Po połowie opłacą również koszty procesu.

Mariusz Ś. podczas swojej piłkarskiej kariery grał w Polonii Bytom, Ruchu Chorzów i Legii Warszawa. Następnie podpisał półroczny kontrakt z trzecioligowym Rozwojem Katowice. Ma też na swoim koncie występy w reprezentacji Polski. W drużynie Biało-Czerwonych zaprezentował się w pięciu spotkaniach w latach 1996-1998.

źródło wp.pl

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest