chorzowskie obchody 101. rocznicy odzyskania Niepodległości będą trwały kilka dni.

chorzowskie obchody 101. rocznicy odzyskania Niepodległości będą trwały kilka dni.

7 listopada 2019 Wyłączono przez redakcja

Festiwal piosenki wojskowej, Bieg Niepodległości i występy chórów – chorzowskie obchody 101. rocznicy odzyskania Niepodległości będą trwały kilka dni.

Świętowanie najwcześniej rozpoczną uczniowie I LO im. Słowackiego w Chorzowie. Już w piątek (8 listopada) o godzinie 9:00 ruszy XVIII Bieg Niepodległości. Z placu Powstańców Śląskich uczniowie „Słowaka” – i nie tylko – pobiegną w kierunku chorzowskiego rynku. Na mecie koncertem patriotycznych pieśni przywita ich chór Lutnia. O 10:20 w sali sesyjnej Urzędu Miasta odbędzie się panel dyskusyjny „Akademia odpowiedzialnego patriotyzmu” z udziałem gości z IPN, uczniów „Słowaka”, „Curie” i przedstawicieli seniorów.

W niedzielę 10 listopada powstańcze i wojskowe pieśni popłyną ze Starochorzowskiego Domu Kultury. O godzinie 17:00 rozpocznie się tam festiwal „Za mundurem panny sznurem 2019”.

Oficjalne, miejskie obchody odbędą się 11 listopada o 9:00 od mszy świętej w kościele pw. św. Barbary. Następnie uczestnicy przemaszerują na Plac Powstańców Śląskich, gdzie o 10:15 rozpocznie się uroczystość z udziałem władz miasta. O 17:00 w Starochorzowskim Domu Kultury rozpocznie się koncert pieśni patriotycznych. Przed widzami zaprezentują się chóry z Chorzowsko-Świętochłowickiego Związku Chórów i Orkiestr. Wstęp wolny.

Na świętowanie 11 listopada zaprasza też Stadion Śląski. W programie m.in. występ zespołu Cree.
źródło UM Chorzów

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci

pinterest