Tak świętowaliśmy Rodzinne Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim

12 listopada 2019 Wyłączono przez redakcja

11 listopada na Stadionie Śląskim odbyło się specjalne wydarzenie zorganizowane z okazji Święta Niepodległości. Oprócz licznych występów artystycznych, wielkiej wystawy militariów, atrakcji dla najmłodszych i wspólnego śpiewania hymnu na wszystkich zgromadzonych czekały także konkursy, w których zdobyć można było stadionowe gadżety. Podczas całej imprezy bawiło się z nami ponad 27 i pół tysiąca osób.

            Już od godziny 11:00 wszyscy chętni mogli zobaczyć m.in. czołgi, pojazdy gąsienicowe, transportery opancerzone, armatę dywizyjną, wyrzutnię rakiet i wiele innych. Na scenie pojawili się natomiast liczni artyści: Harcerski Zespół Artystyczny „Słoneczni”, „Silesianie”, szkoła tańca Good Mood, Cover Lover, Formax, a także gwiazdy wydarzenia –  Sebastian Riedel & Cree. W samo południe wszyscy obecni na Stadionie Śląskim mogli uroczyście odśpiewać „Mazurka Dąbrowskiego” razem ze „Słonecznymi” w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!”. Każdy z występów obserwowali licznie zgromadzeni widzowie. Impreza, podobnie jak jej poprzednie edycje, cieszyła się dużym zainteresowaniem i przyciągnęło na Stadion Śląski ponad 27 i pół tysiąca osób.

Tak ogromne zainteresowanie tym wydarzeniem bardzo nas cieszy, bo pokazujemy, że Stadion Śląski to nie tylko przestrzeń sportowa, kulturalna, ale także taka, która łączy Polaków przez organizację ważnych wydarzeń patriotycznych – mówił marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski.
Publiczność dopisała. Cieszę się, że jest tak wielu uczestników świętujących ten wyjątkowy dzień. Wspólne odśpiewanie hymnu narodowego to zawsze wielkie przeżycie, widać to było po twarzach uczestników naszej imprezy. Myślę, że na stałe to wydarzenie wpisze się w nasz kalendarz imprez – dodał natomiast prezes Stadionu Śląskiego, Jan Widera.

Najmłodsi uczestnicy chętnie korzystali z samochodzików elektrycznych, próbowali swoich sił na dmuchanej ściance wspinaczkowej, a także bawili się na licznych trampolinach i zjeżdżalniach. Sporym zainteresowaniem wśród uczestników wydarzenia cieszyły się także strzelnica laserowa oraz strefa wirtualnej rzeczywistości, w której można było zagrać m.in. w Angry Birds, czy też rysować wirtualnym ołówkiem.

Święto Niepodległości na Stadionie Śląskim było także okazją do oddania krwi w punkcie przygotowanym przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.  Specjalną wystawę akcesoriów wojskowych przygotował natomiast 13-letni Maks, pasjonat militariów cierpiący na nieuleczalną chorobę genetyczną – wydarzenie było okazją do wsparcia chłopca w jego codziennych zmaganiach.

żródło Stadion Śląski Sp. z o.o.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest