Nie oszukuj się – angielski trzeba znać

Nie oszukuj się – angielski trzeba znać

12 listopada 2019 Wyłączono przez redakcja

62 proc. badanych pracowników uważa, że język angielski podnosi kompetencje zawodowe, a 69 proc. ma świadomość tego, że stanie się on niebawem standardem na rynku pracy. Obecnie więcej niż połowa pracowników wykorzystuje go w swoich codziennych zadaniach. Ankietowani najczęściej wskazują na: kontaktowanie się z klientem (60 proc.), rozmowy telefoniczne (57 proc.) oraz prowadzenie korespondencji mailowej (52 proc.).

– Nawet jeśli pracownik nie posługuje się językiem angielskim przez całe 8 godzin, to jego biegła znajomość jest bardzo dużym atutem w oczach pracodawcy. Wbrew pozorom, nie każdy posiada te umiejętności, a jednak globalizacja coraz częściej sprawia, że firmy poszukują ekspertów gotowych do codziennego kontaktu z anglojęzycznymi klientami – mówi Tomasz Jabłoński z platformy Tutlo.

Umiejętności Polaków a potrzeba rynku

Czy kompetencje Polaków nadążają za rozwojem technologii i aktualnymi potrzebami pracodawców? Coraz więcej międzynarodowych firm inwestuje w Polsce, otwierając lokalne oddziały, a z kolei  polskie firmy dokonują ekspansji i tutaj powstaje popyt na anglojęzycznych pracowników.

54 proc. badanych ma świadomość, że podstawową umiejętnością na rynku pracy jest posługiwanie się językiem angielskim, który umożliwia swobodny kontakt z ludźmi zza granicy. Jego znajomość, najlepiej biegła i potwierdzona międzynarodowym certyfikatem, daje możliwość otrzymania atrakcyjnego stanowiska pracy w międzynarodowej firmie i szansę na wyższe wynagrodzenie. Dane pokazują, że mediana wynagrodzeń pracowników z zaawansowaną znajomością angielskiego wynosi 6 tys. zł, przy 4,2 tys. zł, jakimi mogą się pochwalić osoby ze średnio-zaawansowaną i 3,6 tys. zł ze słabą znajomością języka angielskiego.

Zostań obywatelem świata

Lepsza pozycja na rynku pracy to tylko jeden z powodów, dla których warto uczyć się języka angielskiego. Aż 84 proc. pracujących Polaków uważa, że umiejętności te ułatwiają podróżowanie zarówno w celach biznesowych, jak i turystycznych oraz gwarantują większy komfort. Z kolei 54 proc. badanych dzięki znajomości języka angielskiego zawiera nowe znajomości za granicą. Jak widać, język angielski staje się standardem nie tylko w sferze zawodowej, ale także w codziennych sytuacjach.

O badaniu:

Badanie przeprowadzono zlecenie firmy Tutlo przez instytut badawczy IQS. Badanie zrealizowano na reprezentatywnej grupie 300 osób we wrześniu 2019 r.

***

Tutlo to nowoczesna platforma językowa, która umożliwia elastyczną naukę języka angielskiego online z lektorem na żywo. Zapewnia dostęp do ponad 300 anglojęzycznych native speakerów z różnych części świata, m.in.: Wielkiej Brytanii, Australii, Stanów Zjednoczonych czy Kanady. Pomysł na Tutlo zrodził się w głowach Damiana Strzelczyka i Tomka Jabłońskiego, następnie do projektu dołączyli założyciele Angloville „Angielska Wioska”.

Innowacyjność Tutlo została doceniona w programie akceleracyjnym Orange Fab Poland. We wczesnej fazie rozwoju firmy, Tutlo brało też udział w DMZ Toronto. Jest to najbardziej prestiżowy uniwersytecki program akceleracyjny na świecie, który przeprowadził proces inkubacji i akceleracji 317 biznesów, dla których zebrał blisko 400 milionów dolarów finansowania.

Obecnie Tutlo jest najszybciej rozwijającą się platformą do nauki języków w Polsce, korzysta z niej ponad 7000 użytkowników.

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest