Poseł do Parlamentu Europejskiego Łukasz Kohut wspiera Miasto Chorzów w staraniach o utrzymanie jednostki konnej policji.

Poseł do Parlamentu Europejskiego Łukasz Kohut wspiera Miasto Chorzów w staraniach o utrzymanie jednostki konnej policji.

1 grudnia 2019 Wyłączono przez redakcja

Blisko 70-letnia historia Parku Śląskiego wskazuje, iż było to miejsce od zawsze przyjazne przyrodzie- przez wiele długich lat działała tu wybitna szkoła ogrodnictwa, która była prawdziwym unikatem na skalę światową, od 65 lat funkcjonuje tu Śląski Ogród Zoologiczny, gdzie mieszkańcy Śląska i Zagłębia mogą podziwiać najpiękniejsze gatunki zwierząt, o które zawsze dbano z największą dokładnością.

Tu też na ponad 500 hektarach w parkowych lasach schronienie swe znajdują niezliczone gatunki dzikiej zwierzyny, a parkowe wiewiórki regularnie przechadzają się głównymi parkowymi alejami ciesząc oczy spacerowiczów, zwłaszcza tych najmłodszych, dla których jest to nie lada atrakcja.

 

Dlatego też nie wyobrażam sobie, by parkowe alejki strzeżone były tylko i wyłącznie przez mechaniczne radiowozy, generujące hałas, zanieczyszczające powietrze i płoszące dzikie zwierzęta dla których parkowe lasy są domem.

Park Śląski (Zielone Płuca Śląska) jest miejscem, gdzie właśnie policja konna pasuje najbardziej. Wielokrotnie uczestniczyłem w wydarzeniach odbywających się w Parku Śląskim, które były patrolowane przez wspomnianą jednostkę- m.in. Festiwal im. Ryśka Riedla, czy koncerty i mecze na Stadionie Śląskim.

Bierzmy przykład z innych, równie rozsławionych parków miejskich na świecie- londyński Hyde Park, nowojorski Central Park, czy Phoenix Park w Dublinie łączy fakt, iż wszystkie są patrolowane przede wszystkim przez konne oddziały policyjne.

Apeluję zatem do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach oraz do władz województwa śląskiego, by dołożyli wszelkich starań i utrzymali parkową jednostkę policji konnej.

Jednym z argumentów podnoszonych przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach przemawiających za przenosinami jednostki, są ciężkie warunki w których przebywają policjanci oraz konie. Warto zatem, przy okazji wielkiej modernizacji Parku Śląskiego rozszerzyć ją o remont siedziby policji konnej w parku, wraz z padokiem na którym konie spędzają najwięcej czasu na treningach.

żródło: Beata Krawiec, Asystentka Posła Łukasza Kohuta

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest