1 mln masek medycznych dla Włoch z Egiptu – co na to Polska?

1 mln masek medycznych dla Włoch z Egiptu – co na to Polska?

23 marca 2020 Wyłączono przez redakcja

Skandal na granicy – czy Polacy pomogą Włochom tak jak Egipcjanie. Polska – blokuje wywóz zakupionych masek na granicy! Władze włoskiego stołecznego regionu Lacjum zaprotestowały w sobotę (21 marca) przeciwko zatrzymaniu przez polskie służby celne 23 tysięcy maseczek ochronnych kupionych w Polsce w związku z kryzysem epidemiologicznym – podała agencja Ansa. Natomiast samolot EGIPTAIR CARGO ląduje w Mediolanie z milionem masek medycznych

To coś poważnego i absurdalnego, że na odprawie celnej w Polsce zatrzymano 23 tysiące maseczek typu FFP2, kupionych przez region Lacjum. To niespotykanie poważny fakt, o którym natychmiast poinformowaliśmy krajową Obronę Cywilną – oświadczył szef wydziału do spraw służby zdrowia we władzach regionalnych Alessio D’Amato, cytowany przez włoską agencję.

Poinformował, że o sprawie zostały powiadomione włoskie służby dyplomatyczne.

Proszę, aby zwrócono Lacjum sprzęt odebrany niesłusznie i dziękuję ambasadzie Włoch w Polsce i naszemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych za natychmiastowe zainteresowanie – dodał przedstawiciel władz włoskiego regionu z siedzibą w Rzymie.

Inne stanowisko w kwestii wywozu zajął Egpit – 1 mln masek medycznych dla Włoch – Co na to Polska?

Samolot EGIPTAIR wylądował na lotnisku w Mediolanie Malpensa we Włoszech, po tym, jak Egipt wypełnił samolot ładunkowy ponad milionem masek medycznych, aby pomóc narodowi Morza Śródziemnomorskiemu walczyć z nadchodz Spośród tysięcy zgonów, które spowodował koronawirus na całym świecie, Włochy poniosły 36.6 % tych strat.

Egipt tak jak Polska ogłosił tymczasowe zatrzymanie wywozu środków zapobiegawczych, takich jak maski i środki dezynfekujące. Jednak w związku z niebezpieczną sytuacją Włoch, która nie zwalnia tempa nawet po przymusowej kwarantannie, Egipt chce pomóc walczący narodowi Włoskiemu!

źródo vn24, rynekzrowia.pl, Luxor News

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest