Już 5000 maseczek trafiło do chorzowskich seniorów.

Już 5000 maseczek trafiło do chorzowskich seniorów.

18 kwietnia 2020 Wyłączono przez redakcja

Część starszych mieszkańców Chorzowa już nosi maseczki ochronne w ramach akcji „Maseczka dla seniora”. W pierwszej kolejności otrzymują je osoby, które posiadają Kartę 60+. Ta akcja jest już na półmetku. Od środy 22 kwietnia Centrum Integracji Międzypokoleniowej będzie czekać na sygnały od pozostałych chorzowskich seniorów, którzy również potrzebują dodatkowej ochrony.

Seniorzy spoza programu Chorzów 60+, którzy chcieliby otrzymać maseczkę, od 22 kwietnia w godzinach 8:00 – 16:00 mogą dzwonić pod numery: 695 563 067 oraz 32 245 93 40.

– Sukcesywnie będziemy dostarczać maseczki starszym chorzowianom. Jednak od 16 kwietnia zakrywanie nosa i oczu to nasz codzienny obowiązek, dlatego warto dodatkowo samodzielnie zaopatrzyć się w kolejne maseczki – podkreśla Marta Jakubczyk, dyrektor Centrum Integracji Międzypokoleniowej w Chorzowie.

Zwłaszcza, że maseczek powinno się używać maksymalnie do czasu ich zawilgocenia. To jedna z kilku zasad poprawnego używania maseczek, które Urząd Miasta zebrał w instrukcję obsługi w formie infografiki (jest ona rozpowszechniona w mediach społecznościowych i w załączniku).

Akcja „Maseczka dla seniora” to wspólne przedsięwzięcie Urzędu Miasta, Centrum Integracji Międzypokoleniowej, Chorzowsko-Świętochłowickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, ADM i ADM Serwis.

źródło UM Chorzów

 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest