Warto Reagować!

Warto Reagować!

28 czerwca 2020 Wyłączono przez redakcja

Dzięki właściwej reakcji kierowcy volkswagena kolejny nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta mając ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Chorzowianinem zajmie się teraz sąd. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wczorajszej nocy do dyżurnego chorzowskiej komendy zadzwoniła kobieta i poinformowała, że przed chwilą na ul Kaliny kierujący corsą uszkodził barierki, ale nie zatrzymał się tylko kontynuuje jazdę i podejrzewa ona, że może być nietrzeźwy. Informacja niezwłocznie została przekazana do wszystkich patroli w mieście. Zgłaszająca cały czas pozostawała na linii z dyżurnym i informowała go, gdzie aktualnie się znajduje. Pierwsi na miejsce dotarli wywiadowcy z chorzowskiej komendy, którzy jadąc ul Farny zauważyli na jednym z parkingów młodego męzczyznę, który wysiadł ze swojej corsy i zaczął uciekać. Niezwłocznie pobiegli za nim i po krótkim pościgu zatrzymali go. Po chwili na miejsce podjechali zgłaszający oraz policjanci z chorzowskiej jedynki. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta mając ponad 3 promile w wydychanym powietrzu. Nieodpowiedzialny chorzowianin został zatrzymany. Stracił już prawo jazdy, teraz oprócz wysokiej grzywny, grożą mu jeszcze 2 lata więzienia.

Dziękujemy zgłaszającej za właściwą reakcję. Niewykluczone, że przekazana policji informacja pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „nie reagujesz- akceptujesz”, której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych.

źródło: chorzow.slaska.policja.gov.pl

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest