CEZ Chorzów wspiera walkę z koronawirusem

CEZ Chorzów wspiera walkę z koronawirusem

2 lipca 2020 Wyłączono przez redakcja

CEZ Chorzów, jedna z najnowocześniejszych elektrociepłowni w Polsce przekazała środki finansowe na zakup respiratora dla Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie. Urządzenie trafi na oddział wewnętrzny, by pomóc w walce z pandemią koronawirusa. 

Zarząd CEZ Chorzów podjął decyzję o przekazaniu środków finansowych na wsparcie działań w walce z koronawirusem. Pieniądze trafiły do Fundacji Gramy do końca, która za zebrane środki zakupi respirator, który posłuży pacjentom dotkniętym COVID-19, wymagającym intensywnej opieki medycznej w Zespole Szpitali Miejskich przy ul. Strzelców Bytomskich 11. 

To nie jedyne działanie CEZ Chorzów prowadzone w tym zakresie. Od początku pandemii koronawirusa spółka przekazała do Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie, Zespołu Szpitali Miejskich i Caritasu Archidiecezji Katowickiej – Ośrodka Święty Florian zapasy środków ochrony osobistej: specjalistyczne kombinezony, maseczki, przyłbice i rękawice nitrylowe, czyli rzeczy najbardziej potrzebne przedstawicielom służby zdrowia stojącym na pierwszej linii frontu w walce z COVID-19. Do placówek trafiły także płyny do dezynfekcji i płyny do podłóg o działaniu antybakteryjnym i przeciwgrzybicznym. 

„Przekazane przez nas środki finansowe, a także rzeczowe wsparcie, są odpowiedzią na realne i najpilniejsze potrzeby chorzowskich szpitali w walce z COVID-19. Przez nasze działania chcemy podziękować za to, co każdego dnia robi dla nas personel medyczny. Pandemia jest egzaminem na społeczną odpowiedzialność, do którego elektrociepłownia CEZ Chorzów przystąpiła bez wahania. Wiemy, że nie ma nic cenniejszego niż zdrowie, dlatego angażujemy się i pomagamy jak tylko jest to możliwe.” – deklaruje René Fijak, Prezes Zarządu, Dyrektor Generalny CEZ Chorzów. 

Wsparcie chorzowskiej społeczności to jeden z fundamentów działalności CEZ Chorzów. Od lat spółka wspiera lokalne inicjatywy, których celem jest niesienie pomocy najbardziej potrzebującym. Można je zauważyć w ramach licznych projektów zrealizowanych m.in. w szkołach, klubach sportowych i placówkach opiekuńczych. 

Wśród najważniejszych projektów, zrealizowanych w ostatnich latach, warto wymienić patronat nad Szkołą Podstawową nr 24, którego efektem jest stworzenie od podstaw nowoczesnej pracowni fizyczno-chemicznej oraz wyposażenie pracowni informatycznej w Szkole Podstawowej nr 12. Od lat CEZ Chorzów pomaga Stowarzyszeniu im. bł. Ojca Ludwika Mzyka w Chorzowie w organizacji kolonii dla dzieci z potrzebujących rodzin. Elektrociepłownia jest również sponsorem nowoczesnego, największego w Polsce Centrum Edukacji Przeciwpożarowej w Chorzowie oraz interaktywnej ścieżki dydaktycznej, budowanej przez Państwową Straż Pożarną w Chorzowie. W jej skład wchodzi tzw. Mała strażnica, gdzie dzieci i młodzież mogą CEZ Chorzów, ul. M. Skłodowskiej-Curie 30, 41-503 Chrzów, tel. 32 771 40 01 Sebastian Włodarski, rzecznik prasowy Grupy CEZ w Polsce, email:sebastian.wlodarski@cezpolska.pl, tel. +48 500 236 150 


*** 

CEZ Chorzów to jedna z najnowocześniejszych elektrociepłowni w Polsce. Produkcja opiera się na najlepszych technologiach wytwarzania (wysokosprawna kogeneracja) i redukcji emisji do środowiska. Spółka została laureatem prestiżowego tytułu Lidera Polskiej Ekologii za „Wzorcowe rozwiązania problemów ochrony środowiska w procesie wytwarzania energii skojarzonej”. CEZ Chorzów sprzedaje wytwarzane ciepło lokalnemu dystrybutorowi, który przesyła je do odbiorców w Katowicach, Chorzowie, Świętochłowicach i Siemianowicach Śląskich. Ciepło z elektrociepłowni CEZ Chorzów ogrzewa także m.in. katowicki Spodek. Obecnie moc cieplna zamówiona w CEZ Chorzów oscyluje na poziomie 460 MWt. Energia elektryczna jest przesyłana do sieci Tauron Dystrybucja. 

100% akcji CEZ Chorzów S.A. posiadają spółki zależne z Grupy CEZ, zależne od ČEZ, a.s. 

Echo Chorzowa, informacje, wiadomosci, aktualnosci
pinterest